Kediler Diş Değiştirir Mi?

Elifnaz2012

merhaba yaklaşık 5 aylık bir kedi yavrum var. dişi sallanıyor birde kızarmış üst kısmı endişelendim.

5 CEVAP

5 aylıksa eğer yavaş yavaş diş değiştirme dönemine gelmiş demektir
Benim kedim de 5-6 aylıkken süt dişlerini döküp normal dişlerini çıkarmaya başlamıştı
Oyun oynarken kolumuzu vs ısırdığında kolumuza kan bulaşırda sonrasında ise dişini bulurduk

5 aylıksa eğer yavaş yavaş diş değiştirme dönemine gelmiş demektir
Benim kedim de 5-6 aylıkken süt dişlerini döküp normal dişlerini çıkarmaya başlamıştı
Oyun oynarken kolumuzu vs ısırdığında kolumuza kan bulaşırda sonrasında ise dişini bulurduk

ssedef28

evet süt dişlerini döküyor kendi dişleri çıkacak yutmasında vs bi sorun yok kedim kolumu ısırırken dişi kolumda kalmıştı :D

Seashell

Kedilerin kalıcı dişleri çıkıyor 5-6 aylık olduklarında korkulacak bir şey değil çok az kanayabiliyor sadece

Elifnaz2012

Teşekkür ederim.