İç Parazit Aşısını Yalıyor

Bugün ic parazit asisini yaptirdim dis parazit yaptirmadim. ic parazit sanirim bi sekilde damladi ve onu surekli yaliyor kusucak gibi oldu bir kere ama surekli yaliyor. hal ve hareketlerinde farklilik yok ne yapacagimi bilmiyorum bu bolgede acil veterinerde yok. lutfen bilen biri yazabilir mi?

1 CEVAP

damla şeklinde olan dış parazit ilacı ve kesinlikle yalamaması gerekiyor ki zaten bu yüzden enseye yapılıyor. damlamış olduğundan emin misiniz? özel klinikte bu şekilde uygulama yapmamışlardır diye düşünüyorum ama daha önce belediye veterinerliğinde benzer bir olay başıma geldi, damla kedinin yüzüne de geldi ve veteriner ilacı kesinlikle yalamaması gerektiğini, zehirlenebileneceğini ve hemen temizlememiz gerektiğini söylemişti ve biz de öyle yaptık. hareketlerini iyi takip edin. eğer bir sorun olursa mutlaka bir veterinere götürün.