Taşınma Konusunda Kedim Çok Kötü Etkilenir Mi?

sundowndread

Yazın nasip olursa evleniyorum. Ve kedimi de yanımda götürücem. Ama sürekli düşünüyorum ve üzülüyorum. Şehir değişecek ev değişecek eşyalar değişecek. Kedim şu an evimizde çok mutlu ama bende onu bırakıp gidemem. Alışması çok zor olur mu nasıl daha kolay alışabilir sürekli bunları düşünüyorum lütfen yardımcı olun :(

6 CEVAP

ilk zamanlar tabiki eski evini ve düzenini arar ama sonra alışır. özellikle size alışkın bir kediyse bence çok sorun olmaz. yeni evinize mutlaka onun kullandığı eşyaları da götürün ve eğer imkanınız varsa taşınmadan önce eve mutlaka götürün, tanımasına izin verin.

sundowndread

En çok bana alışkın evde en çok ben ilgileniyorum bebeğim gibi oldu artık onsuz yapamam o da beni çok arar o yüzden annemlerle bırakamıyorum yoksa şu anki evimize çok alışık ve çok rahat. Yani normal bir taşınma olsa en azından ev eşyaları aynı olur alışması daha kolay olur ancak eşyalarda değişecek çok zorlanacağını düşünüyorum ve çok üzülüyorum :( ama evi daha önce gösteremem maalesef çünkü başka şehirde. Mutlaka kullandığı eşyaları götürücem zaten. İnşallah kolay alışır çok kafaya takıyorum

bence bu kadar endişelenmenize gerek yok çünkü ilgilenen ve alışkın olduğu kişi sizsiniz :) eşyalarını da götürmeniz iyi olacaktır. bir anda tüm evi tanımasına izin vermektense oda oda gezdirmeyi deneyin. örneğin başta daha küçük bir odada kalsın sizinle beraber başka bir odayı gezsin. eğer çabuk strese giren bir kediyse sakinleştirici maltlardan verebilirsiniz. gimcat'in maltını tavsiye ederim. ayrıca ödül mamaları da bu süreçte size yardımcı olacaktır ne de olsa kedilerin en sevdiği şeylerden.

Cook

Biz de aynı süreçten geçtik.Pandemiden sonra üniversiteye dönerken yanımda götürsem mi götürmesem mi diye düşünmekten saç beyazlatmıştım.Evde en çok beni sever oğlum da,asla peşimden ayrılmaz.Herkes kediler kişiyi değil ortamını benimser götürme demişti ama ben onun da benim de ayrı kalmaya dayanamayacağımızı biliyordum.Yeni eve geldiğimizde 1 2 saat dolanıp sonra göbeği açıp foşur foşur uyudu.Ben de sadece kedimin eşyalarını taşıyabilmiştim,geriye kalan tüm eşyalar farklıydı,evde oğlumun hiç tanışmadığı iki insan vardı hiçbir sorun yaşamadık.Sadece ilk 3 gün evden çıkmamaya özen gösterdim,son kullandığı kumu atmadan temizlemeden olduğu gibi taşımıştım kokusunu alsın diye,eve gelir gelmez de sağa sola ufak ufak catnip spreyi sıkmıştım.

ssedef28

ben de birkaç ay önce evlendim ve ailemin evi düğün günü çok kalabalık olacağı için kedimi kendi evimize getirdim düğün günü bütün gün geceye kadar yalnız kaldı ama onun diğer evde kalabalıkta seste stres olması daha kötü olur diye düşündüm ve aynı zamanda kaçabilirdi de biri kapıyı açsa falan. daha öncesinde 1-2 kere işimiz olduğunda kedimi de getirip evde kalmıştık biz çok da yabancı değildi eve. bizimkinin bacağında stresten yara olmuştu taşındıktan sonra. size tavsiyem bütün eşyalarını götürün hatta ailenizin evinde alışık olduğu eşya vs battaniye bir şey varsa onu da alın bir iki gün de onunla sürekli ilgilenin oyun oynayın ödüllendirin birkaç günde alışır merak etmeyin

Cennet29

Aile evinizdeki kedinizin eşyalarını yıkamayın olduğu gibi yeni evinize taşıyın. Kendi kokusunu aldığında daha güvende hissedecektir.