Kedim Diğer Kedimin Olduğu Yerde Oyun Oynamıyor

intheocean

Merhaba, iki kedim var biri bir yaşında diğeri de sekiz aylık. İkinci kedimizi aniden sahiplendiğimiz için birbirleri ile alışma sürecini istediğimiz gibi yürütemedik, birbirlerine tıslama durumu gibi bir sorun yok ama birinci kedim, ikinci kedimin olduğu yerde olta oyuncaklarla asla ama asla oynamıyor. Olta oyuncak ile oynatırken diğer kedim gelince hemen oyunu bırakıp odadan gidiyor. Bu gibi bir durumu yaşayan varsa ne önerebilirsiniz? Oyun saatlerinde beraber oynamalarını nasıl sağlayabilirim. (İşin tuhafı birbirleri ile sadece dövüş oynuyorlar 😅 -tırnak çıkarmadan-)

2 CEVAP

milaylaylom

Aaa alın bizden de o kadar 😸 aynı durumu yaşıyorum kedim ve yavruları (3 kedim var) annemizi oynatınca yavrular gelince hemen çekilir köşeye 😸 o yüzden hepsine ayrı ayrı vakit ayırıyorum. Ortak olarak lazerle oynatabiliyorum bide kovalamaca oynuyoruz hep beraber 😹 sonra onlar birbirlerini kovalıyor kavga dövüş oyunları zaten en sevdikleri şey. Bizde anne tarafından tıslama da mevcut tabi

kang14

Benim bir kedi 8 aylık diğeri 6 aylık. 8 aylık kedimi 1 aylıktan itibaren ben büyüttüm. Diğer kedim 2 ay oluyor evimize geleli.Diğer kedi geldiğinden beri kendi kedim benle pek oynamıyor cünkü yeni gelen kedi hemen oltaya atlıypr fırsat vermiyor benimkine 😄 O da gidiyor odadan.Ben sıra sıra oynatıyorum artık. Kendi kedim pipet cok sever onun peşinden kosturuyorum. Diğeri de oltayo cok seviyor😄 zaten geceleri de birlikte koşuyor oynuyorlar