Bağışıklığı Düşük Kedim İçin Mama

mrssekola

Benim kuzum 2 haftalıkken kötü durumda buldum. 10 gün yoğun bakım süreci ölecek bekledik yaşadı. Ama bağışıklığı çok düşük çok sık hasta oluyor. Bir de narkoz alması tehlikeli. Bu yüzden kısırlaştıramıyorum. 1,5 yaşında dişi, anti saf kan sokakish ponçikhair. Biraz oyun oynasak nefes nefese kalıyor öyle halsiz. Trendline veriyordum maddi imkansızlıktan. İş buldum şükür. Mama arayışındayım. Yine çok pahalı olmayacak mama önerebilir misiniz? Kısır olmayan yetişkin maması bulmak çok zor.

9 CEVAP

mrssekola

Benim bir kedim daha var 7 yaşında. Köpeğim 8 yaşında. Ben büyüttüm onları. Sokaktan da birçok hasta kedi kurtardım iyileştirdim sahiplenirdim. Burada da sorulara çok cevap yazarım bu konuda güvenirim kendime. Ama inanın bu kız beni şok ediyor. Biraz büyütür sahiplendiririm diyordum. Bir kedi sorumluluğu alacak ortamım yoktu çünkü. Öğrenciyim anneannemin evinde kalıyorum kedicik bir odada kalıyor benimle. Diğer odalar yasak. Ama böyle hasta olunca veremedim kimseye kimse poposunu temizlemez kimse Ateşini kontrol etmez sürekli. Üşürse kazağını giydiriyorum bazen yetmiyor kundak yapıyorum. Korktum ilgilenmezler öldürürler diye. Öyle işte bu kuzuyla da böyle mücadele ediyoruz.

trendline çok iyi bir mama değil maalesef ama eğer alabiliyorsanız purina'nın mamaları bence iyi. özellikle purina one çok pahalı değil ve marketlerde de var. ayrıca mito veya bonacibo da kullanabilirsiniz, hem uygun fiyatlı hem de iyi.

Neslişah

Merhaba bizim kedimiz de 2 aylıktan itibaren bağışıklığı düşüktü(şu an neredeyse 2 yaşında). Sizin kediniz gibi narkoz veremiyorduk o sebeple kısırlaştıramamıştık. Birçok yöntem denedik, takviye vitamin, zyleksis aşısı ve Vetomune kullandık ancak pek bir değişiklik olmadı. Daha sonra veterinerimiz insanlar üzerinde kullanılan leucostim iğne uyguladı kediye uygun dozda. Bağışıklığı normal değerlerine ulaştı. Kedimiz tekir. Veterinerinize bir danışabilirsiniz leucostimi. Mama olarak ise Proplan mama ve daha sonra ND mamaya geçtik. Şu an ND kullanıyoruz.

Neslişah

Merhaba bizim kedimiz de 2 aylıktan itibaren bağışıklığı düşüktü(şu an neredeyse 2 yaşında). Sizin kediniz gibi narkoz veremiyorduk o sebeple kısırlaştıramamıştık. Birçok yöntem denedik, takviye vitamin, zyleksis aşısı ve Vetomune kullandık ancak pek bir değişiklik olmadı. Daha sonra veterinerimiz insanlar üzerinde kullanılan leucostim iğne uyguladı kediye uygun dozda. Bağışıklığı normal değerlerine ulaştı. Kedimiz tekir. Veterinerinize bir danışabilirsiniz leucostimi. Mama olarak ise Proplan mama ve daha sonra ND mamaya geçtik. Şu an ND kullanıyoruz.

mrssekola

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Neslişah merhaba. Acaba bu tedavinin maliyeti nedir? Maddi durumum iyi değil. Kedi sahiplenmek istemiyordum ama mecbur kaldım. Onu öylece bırakamazdım. Ona da yazık ediyorum biliyorum ama kimse ona bu kadar hassas bakmaz.

Neslişah

Sanıyorum ki bağışıklığı neden düşük sorusunun cevabını bulmak gerekiyor. Bizde herhangi bir hastalık ortaya çıkmadı o yüzde leucostim iğne yapıldı, beyaz kan hücre sayısı az diyerek. WBC değeri 2.7'den 6.4'e yükseldi. Üç gün art arda en düşük dozda uygulandı. Bu iğneyi eczaneden 680 liraya almıştık. Bir de veterinerin enjeksiyon ücreti olabilir. Ama sizin kedinizde başka sorunlar da ortaya çıkıyor anladığım kadarıyla sık hastalanıyor demişsiniz altında yatan sebebi bulmak iyi olabilir sanıyorum. Veterineriniz ne diyor bağışıklığının düşük olmasıyla ilgili?

Seashell

Ben kedimi sokaktan sahiplendim. Ilk başlarda Purina One veriyordum sonra mamanın yeterli besin değerlerini karşılamadığını farkettim. N&D kullanmaya başladım kullandığımdan beri de baya enerjik bir kedi sağlıklı da. Ayrıca
bağışıklık için vitaminler aldım taze ürünler tükenmesini sağladım. Evet bunlar biraz pahalı halbuki sahiplendiğimde 9 bin kira veriyordum asgari ücret de 11 bindi kendimde çok şeyden kıstım mesailere kaldım öğrenciydim. Zor oluyor ama sonra her şey rayına oturuyor. Çok iyi birine benziyorsun umarım kendin ve beslediğin baktığın patili dostlar için çok iyi fırsatlara sahip olursun

Zeytinbey

Oyun oynarken bile nefes nefese kalması beni kalpten suphelendirdi açıkçası. Hiç kalp bakıldı mi ?

Mama önerisi olarak nd , hills , virbac ,royal canin , unique önerebilirim ama bir tık pahalılar.

Biraz ucuz olarak golosi , felicia , prochoice bakabilirsiniz.

Yaş mama olarak da schesir öneririm içeriği çok güzel. Muadil olarak princess diye bir marka cikmis o sanırım bir tık daha ucuz ben kullanmadım ama kullananlar memnun.
Market yaş mamalarından kesinlikle uzak durun.
Haftada bir yağsız tuzsuz haşlanmış şekilde et , tavuk , tavuk ciğeri, balık herhangi birini ek olarak verebilirsiniz hepsi ayni anda degil tabiki her hafta farkli birini deneyebilirsiniz herhangi bir seye karsi alerjisi yoksa tabiki. Ev yapımı kefir varsa 1 yemek kaşığı ılık şekilde verebilirsiniz haftada bir.

Bağışıklık icin zylexis , viyo recuperation öneririm

mrssekola

Hepinize çok teşekkür ederim cevaplar için. Benim kızım 2 haftalıktı bulduğumda çok yoğun krem rengi ishal kusma yüksek ateş şikayetleri ara arda geldi. Anne sütü almadı yemek de yemedi ben bulmadan önce de açlıktan yığılmıştı zaten ölmek üzereydi. Kemoterapi sonrası kullanılan bağışıklık güçlendirici bir iğne tedavisi uygulandı 10 gün. Sonrasında da Virbac kullandık sürekli ishal oluyordu. Proplan a geçince ishalden kurtulduk. Benim kedim salaktır biraz poposunu temizlemeyi bile bilmiyordu kaka yapınca her yeri batıyordu. Sürekli duş aldırmak zorunda kalıyordum. Zor günlerdi geçti. Tam 1 yaşındayken gece uyuduk her şey yolundaydı sabaha karşı kusmaya başladı. Hızlı yedi herhalde dedim tekrarlayınca vete gittik. Başlarda iyi gibiydi sonra iyice ateşi yükseldi bir ton test yaptılar sadece covid pozitif çıkıyor diğer her şey negatif. Kakası viral enfeksiyon gibi kokuyor çok kötü. Akşama doğru yan yattı Bebiş dedim bu defa ölüyor sanırım. Aynı tedavi protokolü üç gün içinde bomba gibi oldu. Yani bir sonraki yıl aynı ay aynı şeyi yaşadık. Birsürü test yapıldı anlayamadılar. Şimdi iyiyiz şükür. Veterinerimiz asla başka bir hayvanla temas etmesin dedi. Çok dikkat ediyorum. Kaç canı kaldı bilmiyorum ama 9 olmadığı kesin 😢