Küçük Kedimi Neyle Beslemeliyim.

Merhaba ben sokakta dişi tekir bir yavru kedi buldum. Arabaların arasında miyavlayıp duruyordu hasta ve cılızdı. 2 haftadır bende ve daha önce hiç kedi beslemedim elimden geldiğince araştırmaya çalışıyorum, kaç aylık bilmiyorum acaba bunu neyle beslemeliyim? Lütfen yardım.

24 CEVAP

septikbaykus

whiskas almayın. izmirdesiniz. *********.com dan yavru için numune isteyin. daha doğrusu yavru kedi maması bonachibo markasının.

Ek olarak yine ********* dan konserve alın iyi beslensin

HandeHera

Benim kedim 40 günlükken geldi whiskas kullanmamanızı öneririm içeriği iyi bir mama değil uygun fiyata bebişin gelişimini sağlayacak daha güzel mamalar var onlara bakın. Bu sitede matisse kitten öneren çok kullanıcı var. Ben kedi sütü almıştım bir kaç gün içti sonra kuru mama daha cazip geldi. ev yoğurdu verebilirsiniz çok sağlıklı yaş mama olarak schesir gimcat animonda olabilir haftada iki kez veriyorum ben bi konserveyi ikiye bölüyorum ama karar sizin

kedilimadam

@derdedermanim ne yazık ki uygun fiyatlı mamaların içerikleri bu şekilde oluyor.O fiyat skalasındaki en sağlıklı mama da Matisse.Bu nedenle öneriyoruz.

septikbaykus

Herkesin taptığı proplan içeriği :

Kümes Hayvanları Türevleri Unu
Mısır Glüten Unu
Tuz
Balık Unu
Buğday Unu
Pirinç
Soya Unu

septikbaykus

Herkesin alınca kendini kedilerin kralı sandığı royal canin :

Taurin
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Karaciğeri
Mısır Unu
Kurutulmuş Kümes Hayvanları Eti

Mısır
Pancar Küspesi
Balık Yağı
Frukto-Oligo-Sakkaritler
Bitkisel Lifler
L-Lizin
Vitaminler.
Pirinç
**Kümes Hayvanları Yağı
**Mineraller
İz Elementler
Yumurta Tozu
Bitkisel Yağ
Maya
Mısır Glüteni
Dl-Metiyonin

septikbaykus

********* uygun fiyat. ama matisse kaliteli mama

Derdedermanim

Bilmiyorum ;ama ev maması daha makul bunlara göre pirinç pancar mısır olucaksa azcık şehriye koyup etli et sulu güzel bir mama hazırlanıp kuçük kağıt bardaklara bölünerek buzluğa atılabilir,İçine daha ucuz etlerde eklenebilir...

septikbaykus

7 de kalk akşam 7 de eve gel. oruçlu oruçlu mama hazırla sularını yenile kabını temizla cart curt derken ölüyorum zaten.

İmkanım olsa acana alırım hiç bir derdim kalmaz

zuhall

Oncelikle market mamalari vermeyin. Salam sosis ise asla.
Suanda cok minik zaten azicik mama yer oyuzden en azindan biraz buyuyene kadar kaliteli mama icin kenara para ayirin. Gelisimi acisindan onemli cunku. Orijen,acana,n&d,naturea,instinct,petcurean go! gibi.
Baslarda islak mamaya karistirarak verirseniz alismasi daha kolay olur. Schesir,gimcat,naturea,animonda carny, sapphere kullanabilirsiniz.
Ayrica mama sirketlerinden numune talep ederseniz gondereceklerdir.
Suan minik yaklasik 3 aylik olunca veterinere asilarini yaptirmak icin goturmeniz gerekecek. Eger butcenizin kisitli oldugunu ,sokaktan sahiplendiginizi soylerseniz yardimci olacaklardir.

ozgesahinn

İki haftadır nasıl besliyordunuz ? Sanırım dişleri çıkmış yavru kedi maması ile besleyebilirsiniz mutlaka yanında su olmalı. Haftada bi kere de yaş mama veriyorum ben. Belediyeye gidip iç ve dış parazit aşılarını yaptırsanız da iyi olur

Kedi Maması
Bundan aldım ama pek yemiyor.
Sığır etli
Bunu yiyiyor ama +1 yazdığı için çekiniyorum iki paket verdim bugüne kadar günde bir paketi bitiriyor.. Genelde sosis ve hindi salam ve haşlanmış yumurta verdim. Suyu sürekli var. Birde yemek yerken ve su içerken aksırıyor sanki. Veterinerlerde çok pahalı götürmek istiyorum ama bilemiyorum.

Resim koymaya çalıştım ama olmuyor. Kusura bakmayın.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim, tavsiyelerinizi dikkate alacağım.