Çam Peleti Kullananlar

Mestanmesi

Merhaba Kedim için bentonit kum kullaniyorum ama asla memnun değilim nedeni idrarın sürekli tualetinin altina yapışması ve ben kazıyarak bunu çıkardığımda hem kum kirlenir hemde tualetin zemini çiziliyor ve ayrica hijyenik olmuyor. Çem peleti kullanan varsa düşüncelerini söyleye bilirmi? Koku yapması ve s Nasıl?

8 CEVAP

ssedef28

çam peleti kumdan daha sağlıklı ama kumunu az koyuyorsanız o yüzden tabana geçiyordur ya da kediniz tabana kadar eşeleyip öyle yapıyordur. ben kum kabına neredeyse 5-6 lt falan kum ekliyorum belki daha fazla

ssedef28

kullandığınız kumdan kaynaklı da olabilir

oykuyildiz

Bigcat pelet kullanıyorum ben . Ama kum az koyulduğu için oluyor o dedikleriniz bentonit kullandığımda az koyarsan bizimde aynısı oluyordu

Mestanmesi

@ssedef28 5,6 lt kumu ne zaman tamamen boşaltıyorsunuz? Yani ne kadar süre gidiyor.

Mestanmesi

Hangi marka bentonit kum kullaniyorsunuz?

ssedef28

bastet kullanıyorum 8lt oluyor bi kutunun yarısından fazlasını koyuyorum azaldıkça üstüne ekliyorum ayda bir kum kabını tamamen temizliyorum günde 2 kere tuvaletini temizlediğim için temiz kullanıyor o yüzden 8 lt 20 gün 1 ay gidiyor

Seashell

Proone aktif karbonlu bentonite kum kullanıyorum 6-7 lt koyuyorum günde 2 kere temizliyorum azalınca üstüne ilave edip 2 haftada bir kumu tamamen boşaltıp yenisini koyuyorum

Misislama

Bentonitten pelete geçmiş biri olarak memnun kalmadık kedimle birlikte peleti kazıp kakasını yapıp kapatıyor haliyle ve ben bulamıyorum topaklanmada yok kakayla temas eden peletleride atıyorum ama hijyenik gelmiyor bana kedimde alısamadı taneler büyük oldugu için üzerinde durmak istemiyor bazen peletin kokusundan çişinide bulamıyor kapatmak için iyi yönü koku yapmıyor tozutmada yok ama biz geri döneceğiz bentonite biz beceremedik