Kedimi Nerde Kısırlaştırabilirim

Merhaba 7 aylık scottish ve british cinsi erkek ve dişi kedim var kendi kedilerim satın almadım hemen kızmayın 😊 kısırlaştırmak istiyorum ikisinide çiftleşsinler istemiyorum ömür boyu yanımda kalacaklar Ankara'da nerde ücretsiz yada Uyguna kısırlaştırma yaptırabilirim bilgim yok kendi vetimiz baya uçuk rakamlar verdi o kadar maddi imkanım yok (10 bin TL gibi) yardımcı olcak var mı

6 CEVAP

ssedef28

uygun ya da ücretsizden ziyade kedinizin sağlığı için bence en kaliteli aynı zamanda güvenilir yer neresiyse orayı tercih edin sonradan pişmanlık yaşamamak için. ücretsiz uygun fiyatlı diye kediyi kasap gibi kesecek insanlara emanet etmeyin

Öyle bişey tabiki yapmam onlar benim evladım bildiğiniz iyi bir yer varsa söylemeniz yeterli uygun olur güvenilir olur anlamında dedim tabiki sırf kısırlaşsın diye kasap gibi yerlere asla götürmem

kj0122

Benim kedimde british shorthair ne kadar doğru bilemem ama en sağlıklısı 1,5 yaşından sonra kısırlaştırmakmış yoksa daha ciddi problemlere yol açabiliyormuş bir kaç kişi bana söyleyince dikkatimi çekti birde kısırlaştıracaksanızda kesin hemogram ve biyokimya testleri yaptırın bazen değerler düşük olduğu için ölümle sebeplenen çok kişiden duydum

kj0122

Bu arada kısırlaştıramadım bende o yüzden bu konuda yardımcı olamıycağım kusurumu mazur görün

Estağfurullah ben mecbur kısırlaştırmak zorundayım kardeşler 1 dişi 1 erkek çiftleşsinler istemem bi kaç veterinere sordum sorun olmaz kısırlaştırmak daha iyi 7.aydan sonra dediler bakalım önce birini sonra diğerini kısırlaştırtcam

Tuanaalsk

Merhaba öncelikle ilk dişi kedinizi kısırlaştırin erkek kedilerde testesteronun vücuda belli bir faydası var organ gelişimini tamamlamasi acisindan. Cins olduğu için muhakkak test + gaz anestezi lazım ben oğluşumu 7.000tl vererek kisirlastirdim cuma günü