Perfect Fit Mama

furkarik

Yeni bir kedi sahiplendik, sahibi bu mamayı veriyormuş sizce içeriği iyi mi ?
Çok fazla bulabilen bir mama değil.
Tüy ve genel sağlığı için daha iyi bir mama öneriniz var mı ?

2 CEVAP

Cennet29

Bu migrosta satılan sıradan bir mama ben önermiyorum. İçerisinde et olan mamalardan öneririm. Sanabaelle, nutri feline, bozita, brit Care . Bunlar orta segment fiyatlarıda fena değil

Cennet29

Yeni mamaya geçerken çok yavaş geçmelisiniz karnı ağrımasın bağırsağı bozulmasın diye. Bir hafta 10 günlük bir süreç geçiş ideal sayılabilir. İlk 1-2 gün öğünlerde eskinin oranı %75, yeninin %25 olması önerilir. 3. ve 4. günlerde oran %50 - %50 olmalıdır. 5. ve 6. günlerde öğünün %25'i eski, %75'i yeni mamadan oluşmalıdır. Ama kedinin kakası yumuşarsa daha yavaş geçebilirsiniz ishal olmasını önlemek için. Ben en az 15 günde çok yavaş şekilde geçiş yapıyorum kedim hassas olduğu için