2 Dişi Kedimin Kavga Etmeleri Konusunda Lütfen Yardım

Hsecilgin

Merhaba ,

2 dişim Kedim (biri kısır) , 1 erkek (kısır) var , 3 tanede 3 aylık bebek var , ( 3 ünü sahiplendirdim, 3 kaldı) . Benim problemim 2 dişi kedimin bir iyi gecinip bir kavga etmesi , daha sabah birbirlerine girdiler zor ayırdım . Kısır olan dişi kedimi kısırlaştırdıktan uzun bir süre sonra ay kadar ayrı tutmuştum zaten , sonrada yavaş yavaş kapıları açtım i bir koklaştılar , ama sabah ne olduysa yine birbirlerine girdiler . Kısır olan dişi kedim erke kedimi de kovalıyor . Ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum , mama kapları tuvaletleri yattıkları yer ayrı , cocuklar beraber oynamak istiyor , büyük olan kediler sürekli tetikler , her an kvga edicekler diye korkuyorum , işten eve dönerken acaba noldu bu gün demekten kendimi alamıyorum , sizce ne yapmalıyım ? acaba diğer kedimi de kısırlaştırırsam durum farklı olur mu cok yoruldum psikolojim bozuldu , Lütfen Yardım !!!!

2 CEVAP

kedisever-34

Bu gibi durumlarda birbirlerine alışmaları için en az 2 ay süre tanımanız gerekiyor..2 kedili arkadaşlarımdan gördüğüm eninde sonunda birlikte takılmayı öğrendikleri kendi hallerine bırakın tırnaklarını kesin mutlaka birbirlerine zarar veremesinler..zaman içinde hallolacaktır diye düşünüyorum stress olmayın^^

Hsecilgin

teşekkür ederim @kedisever-34