Kedim Neden Üstümüze Atlıyor

Buse_odm

1 aylıkken sahiplendim önceden sadece üstüme tırmanırdı ama sevecendi şimdi birden koşup kafama bacağıöa atlıyor durduk yere neden yapıyor bilmiyorum evde herkes tedirgin bir anda atlayacak diye oyun ile enerji atıyoruz bu sefer iki katı saldırıyor bir kere kaçıp geldi sonra huy değiştirdi neden böyle yapıyor

8 CEVAP

Minminik

ergenliğe girmiş kaç aylık oldu?
aynı şekilde olan kedimi doktor 5 aylıkken kısırlaştırma önermişti 7 aya kadar bekleyip kısırlaştırdım, sonuç 2 yaşında ve hala saldırıyor.
bazı kedilerin huyları bu şekilde oluyor. kediyi tetikleyecek el ayak hareketi yapmayın.

Elifnaz2012

Her kedinin huyu farklıdır. Mesela benim kedim de ayaklarımızı ısırıyor ve geri kaçıyor. Sevmek istiyorum ısırmaya çalışıp kaçıyor. Enerjisini attırmak için bol bol oyun oynayın belki işe yarar.

merhaba. kediniz tam olarak kaç aylık? bazı kediler kızgınlığa girdikleri zaman saldırganlaşabiliyorlar ve bu durumu da anca kısırlaştırmayla çözebilirsiniz. bunun dışında sakinleştirici malt verebilirsiniz. yine de bir veterinere sormanız en iyisi olacaktır tabi.

Buse_odm

Kedim 10 aylık kızana yeni bitti

Buse_odm

Kedim 10 aylık kızana yeni bitti

Seashell

Benim kedim de gece baza başlığına tırmanıp kafama atlıyor mesela kendince eğleniyor ya da enerjisi fazla geliyor ben böyle yorumluyorum. Bazen de ayak parmağım battaniyenin altından gözüküyorsa pati atıyor.

bir kere kaçıp geldiğini yazmışsınız muhtemelen tekrar dışarı çıkmak ve çiftleşmek istiyor olabilir. hele ki şuan da kızgınlıkta değilse bence geç olmadan kısırlaştırın. kısırlaştırmak hem sakinleştirir hem stresini azaltır hem de ömrünü uzatır :)