Kedimi Bırakmak Zorundayım

melikekurt1

Merhabalar. Öncelikle yazdığım her satır için empati kurmanızı rica ediyorum. Bundan 10 ay önce bir kedi sahiplendim. Ailemle yaşıyorum maddi durumumuz orta halli. Bende çalışıyordum fakat işten çıkarıldım. Kedime bakamıyorum maddi olarak gücüm yetmiyor. Aşıları bekliyor, maması çok az kaldı. Ailemden sürekli isteyemiyorum. Onu o kadar çok seviyorum ki anlatamam. Daha öncesinde köpeğim vardı 14 yıl benimle yaşadı maalesef vefat etti. Bunu söylememde ki amaç cidden onlara oyuncak gözüyle bakmadığım anlaşılsın istiyorum. Her şey çok pahalı inanın ona eziyet ediyorum gibi hissediyorum. Ucuz mama alıp o çocuğun ilerde hastalanma riskine sebep olmak istemiyorum. Ciddi anlamda diyorum her ay mama parası bulmaya çalışıyorum. Her ay farklı mama alıp ona da bu şekilde bakmak bencillik geliyor. Bana akıl verir misiniz? Belki gideceği yerde çok daha iyi şartlarda büyür. Tek tesellim bu

11 CEVAP

Seashell

Ben kedimi geçen yıl ekim ayında sahiplendim öğrenciydim son bir dönemim vardı sadece akşamları çalışabiliyordum. Kira 9 bindi asgari ücret 11 bindi dediğiniz gibi aşı, mama fiyatları derken zorlanıyordum. Ailem 2 çocuk daha okuttuğu için bana sadece aylık 500 lira yardım yapabiliyordu ki 500 tl ile Antalya'da yaşanmıyor. Mesaiye kalıyordum bazı günler derslerden devamsızlık yapıp. Şunu inanıyorum kalbinde iyilik varsa bir yerlerden güzel fırsatlar çıkabiliyor. Ben daha önce iş deneyimine sahip biri değildim hayatımda toplasam 3 ay anca çalışmıştım kalıcı bir iş bulabildim. Az çok demeden önüme baktım hatta kediyi sokakta gecenin bir yarısı miyavlarken bulduğumda bebekti korkmuştu ben bunu sabah olunca geri bırakırım diye aldım eve çünkü zaten kira fatura yeme içme derken gecinilmiyor. Ona bakamamaktan korkmuştum. Sonra bırakamadım 5-6 aydır hayatı beraber paylaşıyoruz. Umarım sizin için de çok güzel fırsatlar çıkar da hiç ayrılmadan birbirinize dostluk edersiniz bütün güzellikler sizinle olsun

merhaba. günümüz şartlarında evcil hayvan bakımı gerçekten masraflı ancak yanlış anlamayın ama siz bunları bilerek sorumluluk almışsınız ve eğer gerçekten maddi olarak bakamayacak durumdaysanız bence de başka bir aileye sahiplendirmek iyi bir seçenek. yine de eğer ondan vazgeçmek istemiyorsanız bence başka bir yolunu da bulabilirsiniz. örneğin daha uygun fiyatlı ve içeriği iyi olan mamalar var, farklı mamalar yerine onları alabilirsiniz. aşı konusunda da veteriner hekiminize durumunuzu anlatırsanız ödeme konusunda daha anlayışlı davranabilir. bence acele karar vermeyin ve bu konuyu mutlaka ailenizle de konuşun derim çünkü artık o da ailenizin bir parçası olmuş.

anlıyorum. açıkçası elbette sizi özleyecektir ama yeni ailesine de zamanla alışacaktır. fakat yine de bence bu konuyu ailenize de danışın ve acele karar almayın. umarım ikinizin de mutlu olacağı bir karar alırsınız.

Seashell

Muhtemelen sizi özleyecektir. Gittiği yerde sizin gösterdiğiniz sevgi kadar sevgi görmezse boşluğa düşmüş gibi hissedebilir. Onlar hassas canlılardır. Sizi anlayabiliyorum her şey pahalılaştı bir ay önce mamaya verdiğim parayla şu anki aynı değil mesela. Acilen iş bulamaz mısınız acaba biliyorum şartlar kötü ama

simbakedi

gerçekten bundan 2 sene bile önce olsa insanlara hayvan sahiplenin derdim ama artık bu fiyatlar gerçekten insanları zor doyuruyor çok üzülüyorum. sokağa bırakmayacaksanız her türlü bakmaya devam edin derim. evet kimse ucuz mama yesin istemez ancak sokakta kalmasından daha iyidir. büyüdükçe zaten yılda 1 kere karma aşısı oluyor, yurt dışına çıkmayacaksanız kuduza da o kadar cok gerek yok. iç dış da bence düzenli olmasa da olur ancak hiç olmaması da olmaz gibi. yani bir yerlerden kısıp ucuz da olsa bir şekilde bakmanız sokağa dönmesinden çok daha iyidir. ev bulmaya çalışabilirsiniz ancak o kadar zor ki artık :( ailenizle bu durumu paylaşın derim. günübirlik para veren yerler var, bazen oralara gidebilirsiniz belki. tabi bunları söylemek kolay, ben bunu kendi şartlarımda sağlıyorum ancak sizin hayatınızı bilemem. sadece aklınızda bir fikir olarak kalsın isterim. kimse canından ayrılmak istemez, umarım sizi ver kedinizi en mutlu edecek şekilde sonuçlanır. sadece aklınızda kalsın ki bir karar verdikten sonra dönüşü yok. keşke dememek için her yolu deneyin

melikekurt1

Fikirleriniz için öncelikle teşekkür ederim. Asla sokağa bırakmam öyle bir kötülüğü ona asla yapmam. Ama ona kötü hayat şartı sunmak bana bencillik geliyor. Daha iyi beslendiği mutlu olduğu bir yuva bulmayı istiyorum. İnanın kendime bile bir şey alamıyorum. Biraz özele girecek fakat babamda çalışmıyor. Beni anladığınızı biliyorum teşekkür ederim ❤️

melikekurt1

Çalıştığım için kendime güvenmiştim bakabilirim diye ilk tecrübem olmadığı için kendimden de emindim açıkçası. Ama gerçekten çok zor sevgi karın doyurmuyor. Tek korkup gittiği yerde beni çok özler mi diye vicdan yapıyorum

melikekurt1

Maalesef bulamıyorum uzun süredir arayış içindeyim artık aramaya bile takatim yok inanın. Mamalar cidden çok pahalı açık mama alıp onun sağlığını kötü etkilemek istemiyorum. Belki gittiği yerde çok daha iyi şartlar altında olur. Ailem konusuna gelirsek maalesef maddiyat açıdan destek değiller. Kendimi çok çaresiz hissediyorum

melikekurt1

Ne güzel bir kalbiniz var. Kalbinizin ekmeğini güzel bebeğinizle yiyin inşallah. Bir ömür beraber olun ❤️

kimyonesra

Merhabalar, öncelikle var olan durum için sizinle üzüntünüzü paylaştığımı bilmenizi istiyorum. Yaşadığınız çaresizliği hissedebiliyorum çünkü zamanında işsiz kaldığımda kedime nasıl bakacağım endişesi taşıyordum. Eğer sahiplendirecekseniz gideceği ailenin gerçekten hayvanlara değer veren, onu sevecek, bir ömür yuva olabilecek insanlar olduğundan emin olun. Ama umarım buna gerek kalmadan önünüzde güzel kapılar açılır ve yavrunuzla yaşamaya devam edersiniz

milaylaylom

Merhaba, üzüntünüzü ve çaresizliğinizi kalbimde hissettim inşallah önünüze çok güzel fırsatlar, kapılar açılır ve bebeğinizle yaşamaya devam edersiniz 🤍