Kedi Mama Sorunu

Coconutbey

Kısır kedim yavru mamasını yiyor, yavru kedim kısır kedinin mamasını yiyor. Tam sorunu çözdüm diye düşünmüştüm ama yok yani evde yokken yapabileceğim bir şey olmuyor malesef. Veteriner yetişkin maması alın ikisi de yese sorun olmaz dedi ama yavru kedi yetişkin mama yerse bir problem olmaz mı acaba? Yavru kedim 3/4 aylık falan

1 CEVAP

Emirrckr

Aslında en azından 7-8 aylık olana kadar kitten mama yemesi daha uygundur,hem kemik gelişimi hem alması gereken enerji ihtiyacı bakımından,kitten mamalar yavru kedilerin ihtiyaçlarına özel tasarlanıyor.
Ama anladığım kadarıyla şu anda yavru kediniz kendi mamasını değil kısır mama yiyor.
Kısır mama yemesindense elbette ortak bir yetişkin mama daha makul bir karar.
Fakat kısır kedinizin de hele ki erkekse kısır mama yemesi daha iyi olur.
Dişi ve kısırsa birkaç aydan sorun olmaz.
Ya da benim çözümüm;tüm yaşam evreleri için olan mamalardan tercih edin en azından birkaç aylığına da olsa.
Acana&Orijen’in tüm yaşam evrelerine uygun mamaları var.Onları inceleyebilirsiniz.