Kısır Kedi Mama Değişimi

Willy-Wonka

Merhabalar 2,5 yaşında erkek kısır olan kedime yaklaşık 2 seneye yakındır Sanabelle kısır kedi maması veriyordum ve çok da severek tüketti şimdiye dek. Fakat bu aralar iştahında azalma, mamayı yememe gibi problemler yaşıyoruz. Bugün kan tahlili yapıldı ve tüm sonuçları güzel çıktı yani iştahsızlığının altında yatan bir enfeksiyon, virüs vs gözükmüyor. Ben de o halde mamasını değiştireyim sıkıldı demek ki dedim veteriner Pro plan ve royal canin önerdi tabii ki de şaşmaz her vet aynı şeyi öneriyor. Fakat ben bu iki mamanın da Sanabellenin alt segmenti olduğunu düşünüyorum bu ikisini de almayı düşünmüyorum. Nd ninkine geçsem dedim ama onun da protein oranı oldukça yüksek olduğu için ilerde böbrek ve karaciğerlerde sıkıntı olabileceğini duydum. Gerçi kısır kedi maması için mi normal için mi bu geçerli bilmiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir Sanabelle minvarında alt kaliteye düşmeden ama daha çok sevebileceği mamalar nelerdir? Bu arada somon hiç sevmiyor balık,hindi, ördek vs seviyor

5 CEVAP

Mslna01

Felicia alabilirsiniz tabi ki veteriner hekime danışarak araştırıp ördekli balıkli hindili var mı bakabilirsiniz

yumik

Brit care (ishal yapmazsa), fitmin, natures variety, mera, nutri feline

yumik

+bozita

Canimyavrum

Ben 10. Gün oldu natures variet kullanmaya başladım.2.5 yıldır hills kullandım istahta azalma we kabızlık başladı ckeap ta herşey güzel cıktı . İştahsızlıgı yaratan bir sebep çıkmadı çok şükür .gezen tawuklusu War bu mamanın

AisRevol

Ben de çok yoğun araştırmalar sonucu sanabellenin yavru kedi mamasını kullandım kisirlaşana kadar ama şimdi kısır mamaya geçeceğim. Sanabelle yavru kullanırken tüyleri yumuşacık oldu çocuklarımın ve çok şükür hiç sağlık sorunu yasamadim. Sanabelle kısır mamada iştahsızlık harici başka sorun yaşamadıysanız onunla devam edeyim ben de