Sokakta Baktığım Kediyi Sahiplenmek İstiyorum Ama Evdeki Kedime Hastalık Bulaştırır Mı?

Veraxi

sokakta baktığım kısır bir kedi var eve almak istiyorum ama bu kedi 2 yıldır sokakta yaşıyor hep sokakta baktım besledim bulaşıcı bir hastalığı varsa evdeki sağlıklı kedime bulaştırır mı? iç dış parazit ve yıllık aşı yaptırıcam ama başka ne yaptırabilirim?

3 CEVAP

milaylaylom

Merhaba, veteriner hekiminize sorup gerekli tüm testleri yaptırabilirsiniz hem hastalığı varsa ortaya çıkar hem de içiniz rahat eder

Seashell

Kediyi veterinere götürüp bir şeyi olup olmadığını öğrendikten sonra evde diğer kediyle bir araya gelemeyecek bir odaya koyup herhangi bir şeyi varsa geçene kadar karantinaya alabilirsiniz önemli bir şeyi yoksa bile parazit için bunu yapabilirsiniz

Cook

3 lü kit ve hemogram baktırmanız yeterli olur.Eve geldiği ilk beş gün de farklı bir odada tutun,kuluçka süresinde olan bir virüs varsa çocukta belirti görürsünüz bu süreçte