Kısırlaştırma Ameliyatı Sonrası Yara

Neslişah

Dişi kedimi 12 gün önce kısırlaştırdık. İç, estetik dikiş yapıldı. Çevresindeki dikiş izleri geçti ama hala biraz var ve deri kalkmış gibi görünüyor mavi de bir ip görünüyor gibi. Sizce bu normal mi?

3 CEVAP

mrssekola

Bu normal değil sanırım ya. Yine arkadaşlar da baksın tabi de temiz bir yara üzerinde minik dikişler gözüküyor ya da minik bir çizgi gözüküyor olmalıydı. Böyle deri kalkmış gibi olmamalıydı. Böyle bir şey hiç görmedim. Bence bi hekiminize danışın.

Mini2019

dikişleri alınmış mıydı ? eğer o ipse, onu çekiştirip yaraya zarar verebilir. boyunluğu takılı mı ?

böyle durumları veterinere sormaktan çekinmesin kimse. ameliyatı yapan kişi seve seve bakar, ücret falan da talep etmez böyle durumlarda.

fotoğraftan büyüklüğü anlaşılmıyor ama dikiş alındıktan sonra mm'lik açıklıklar olabilir. kısa bir süre sonra kendiliğinden kapanır ama açık yerden enfeksyon kapabilir. Buradan ne desek yanlış olur..

Neslişah

Teşekkür ederim cevaplarınız için :) dün kaygılandığım için yazdım bu sabah sordum veterinerimize. Normal olduğunu söyledi, eriyen dikiş olduğu için zamanla eriyecektir dedi.