Sabah Kedim Kustu Ve Kusmuğunda Toka Vardı

Beren08

Kedim sürekli olarak aralıklar ile hapşuruyor bununla bir ilgisi varmı bimiyorum ama bu sabah kustu ve kusmuğundan toka çıktı ne yapmalıyım

2 CEVAP

Daha fazla toka yutmuş olabilir, bi veterinere götürün bence. Hapşırması da evde çok toz varsa veya kedi kumu tozluysa ondan olabilir.

Mini2019

mideden toka çıktıysa hapşırması her şey olabilir. ortalıkta yutabileceği maddeleri kaldırın. Böyle devam ederse, önlem almazsanız kediniz belki de yuttuklarından dolayı kurtarılamaz ve kötü biçimde ölebilir.
veterinere götürün ve tüy kusma durumu için antihairball malt verin.