İki Dişi Kedi Bakmak

Barismutluu

İki tane dişi kedim var birisi 12 aylık evde olan kedim diğeri de 7 aylık 4 aylıkken ben sahiplendim eve getirdim. Fakat evde olan kedim hem istemiyor gibi davranıyor hem de onu merak ediyor.. Eve sonradan gelen yani küçük olan kedim anlaşmaya meyilli fakat büyüğü hiç oralı değil suratı asık hayata küsmüş gibi sürekli ne yapmam laZım ?

5 CEVAP

Barismutluu

Valla birisi cevap verirse çok memnun olurum ???

Mslna01

Önce ikisine de ayrı ayrı odalarda tutup yavaş yavaş karşılaştırma yapmanız gerekiyordu ilk kedinin istememesi gayet normal sonra bir box içinde yeni gelen kediyi koyup yan yana getirin onun varlığına alışsın en son da karsılaşınca evdeki kediye ödül maması ile sakın olduğunda verip alıştırma yapabilirsiniz

Barismutluu

Yaklaşık 2.5 aydır aynı evdeler .. Küçük olan aslında anlaşmak oynamak falan istiyor ama büyüğü hiç oralı değil bazen vuruyor hatta .. Ama ikisini ayırınca da birbirlerini merak ediyorlar

Mslna01

Dediğim gibi yaparsanız daha kolay olur

Zeytinbey

Feliway friends difüzore bir bakin isterseniz çoğu kişinin kedilerinin arasındaki gerginliği azaltmakta yardımcı olmuş