Ben Ölünce Kedime Kim Bakacak Korkusu

Sevilayyyyy

Arkadaşlar, ben kedimle yalnız yaşıyorum. Ara ara aklıma ya başıma bir şey gelirse dışarıda ya da evde o zaman kedime kim bakacak diye geliyor, kahroluyorum, benim başıma bir şey gelirse çevremdeki kimsenin kedimi umursayacağını düşünmüyorum :( kafama girdimi bu düşünceler uzun süre de
çıkmıyor. Kötü kötü senaryolar kuruyorum. Kedisiyle yalnız yaşayıp benim gibi düşünen ve bu konuya kendince bir çözüm üretmiş olan varsa çözümünü paylaşabilir mi ya da genel olarak sizler nasıl düşünüyorsunuz, bu düşüncelerle nasıl başa çıkıyorsunuz.

8 CEVAP

Mslna01

Lütfen sakin olun önce şuanda yaşıyoruz geleceği düşünüpte şuan kediniz ile bu güzel vakitleri kendinize zindan etmeyiniz

Willy-Wonka

Merhabalar ben de sizin gibi kedimle tek yaşıyorum ve şu 2 günde başımıza kötü şeyler geldi kedim klinikte kaldı bir sürü teste tabi tutuldu. Ama şükür bugün eve geldik ve ben bir kere daha kıymetini anladım. Kedimle anı yaşama kararı aldım. Yanımda olduğu her saniye o kadar değerli o kadar önemliymiş ki. Gece beni uyandırıyor diye kızardım önceleri ama dün gece beni uyandıran bir miyavlama yoktu kahroldum. O yüzden olmayacağı fikri elbette beni de çok üzüyor ama olduğu her ama her anı onun mutlu olması için geçiriyorum. O yüzden kedilerimizle anın tadını çıkartmak en önemlisi🤍

Arietta

Bu bazen benim de aklıma geliyor, çözümü arkadaşın da dediği gibi anda kalabilmek. Dile kolay biliyorum insan düşününce kahroluyor hele ki biraz melankolik bir döneminizdeyseniz kafadan atması cidden zor oluyor.
Hayat sonuçta, elbette size de bir şey olabilir kedinize de maalesef ki, hiçbir zaman garantisi yok. Ama bu düşünceyle kendinizi yıpratmanızın da bir faydası yok.
Kedim bana ilk geldiğinde depresyon belirtilerim ciddileşmeye başlamıştı, ölsem umrumda olmayacak raddeye gelmiştim.Tülay geldikten sonra gerçekten iyileşme gösterdim, yataktan kalkma sebebim oluyor her şeyden önce, ayrıca kendime de onun sağlığına da dikkat eder oldum bahsettiğiniz korku kaynaklı. Bu hem iyi hem de kötü bir şey aslında. İyi tarafı, kedinize daha bir özenle bakıyorsunuz, en ufak ayrıntıyı düşünüyorsunuz, kendinize de farketmeden bile olsa daha çok dikkat ediyorsunuz, bilmiyorum bende öyle oldu, en azından ölsem umrumda olmaz demiyorum artık. Kötü tarafı ise işte bu şekilde içiniz gidiyor düşününce, ama bunu törpüleyip, durumları daha sağlıklı hale getirerek anda kalmak sizin elinizde. Hayat her zaman kontrolümüzde olmuyor, önemli olan elimizde olan durumları en iyi hale getirmek, hem kendimize hem de neşe kaynağımıza iyi bakmak ve bolca oyun oynamak ☺️
Umarım içinizi rahatlatabilmişimdir biraz olsun, size ve ufaklığa sağlıklı mutlu günler diliyorum ❤️

Seashell

Bende 10 tavşan 1 kedi var, bende yalnız yaşıyorum ama bu tarz düşüncelere önceden çok kapılıyordum şimdi daha çok her şeyde kendime bundan dolayı motivasyon vermeye başladım. Kendine iyi bakmalısın bak senin bir sürü patili dostun var sen düşersen onlar ayağa kalkamaz kimse için değilse bile onlar için dik dur kendine iyi davran stresten uzak dur mutlu ol. O yüzden anın tadını çıkarmaya başladım evet ölürsem onlara kimse bakamayacak barınağa başka yerlere dağılıp gidecekler o yüzden bu düşünceden kurtulmak en iyisi. Güzel şeyler
düşünmelisin. Şimdi derin bir nefes al ve iyi düşün iyi olsun

aslihan_e

Ben de bazen ailecek başımıza bir şey gelirse evdeki kedilerimize kimse müdahale etmez de evde kapalı şekilde açlıktan susuzluktan ölürler diye korkuyorum. Sokağa düşseler yine iyi yani. Kuşlarımız da var bir de. Öyle bir şey olmasın diye dua etmekten başka bir şey gelmez galiba elimizden. O yüzden üstünde fazla durmamak gerekli, elimizde olmayan şeyler için henüz gerçekleşmeden üzülmemiz boşa olur. Yine de yakınlarınıza bana bir şey olursa evde kedim olduğunu unutmayın, aç susuz ölmesin deseniz iyi olur. Akıllarının köşesinde kalır. Ölürüm de kedim ortada kalır, sahiplenen olmaz diye düşünüyorsanız ben öyle düşünmem çünkü en kötü ihtimalle kedilerim sokağa düşerse bir şekilde benim gibi ölürler. Benim için evde hapis kalıp ölmesinler yeter. Ölüm de bu hayatın parçası sonuçta, biz de ölmüş olacağız. Biz elimizden geldiğince onlara bakacağız, elimizden gelmeyenler için düşünmek sadece bizi yıpratır.

Mslna01

Lütfen sakin olun önce şuanda yaşıyoruz geleceği düşünüpte şuan kediniz ile bu güzel vakitleri kendinize zindan etmeyiniz

Willy-Wonka

Merhabalar ben de sizin gibi kedimle tek yaşıyorum ve şu 2 günde başımıza kötü şeyler geldi kedim klinikte kaldı bir sürü teste tabi tutuldu. Ama şükür bugün eve geldik ve ben bir kere daha kıymetini anladım. Kedimle anı yaşama kararı aldım. Yanımda olduğu her saniye o kadar değerli o kadar önemliymiş ki. Gece beni uyandırıyor diye kızardım önceleri ama dün gece beni uyandıran bir miyavlama yoktu kahroldum. O yüzden olmayacağı fikri elbette beni de çok üzüyor ama olduğu her ama her anı onun mutlu olması için geçiriyorum. O yüzden kedilerimizle anın tadını çıkartmak en önemlisi🤍

Sevilayyyyy

Hepinize teşekkür ederim şu an için birazcık da olsa içime su serpildi ama bu düşüncenin niyeyse ara ara yine aklıma girip çıkmayacağına eminim. O zamanlarda da dediklerinizi hatırlamaya çalışırım, her zaman faydalı olur mu inanın bilmiyorum. :(