Wanpy Kedi Ödül Maması Sorunu

edakaramel

kedim wanpy ödül mamasını yediğinden beri kaç gündür dışkısını yumuşak yapıyor ve midesini bulandırıyor bu sorunu yaşayan oldu mu?

7 CEVAP

Mervetirpan

Wanpy de olmadı ama bizde me-o da aynısını yaşadık kedim yedikten sonra sabaha kadar kustu içeriğinde farklı deniz balıkları olduğu için dokunaniliyormuş. 4 gün serum aldı, doktorumuz bize wanpyi tavsiye etmişti o günden sonra onu kullanıyoruz bir sorun yaşamadık çok geçmiş olsun size de acil şifalar diliyorum 🦭🤍

edakaramel

cok teşekkürler tavsiyeniz için ben maalesef royal canine geçerken de kademeli geçiş yapmadım🥺 eski maması çok kötüydü hemen iyi bir mama yesin istedim ama hata yaptım sanırım inşallah ondan kaynaklı değildir. ama royal canin çok şükür maşallah diyim kakasını normalde döndürdü. ödül maması yiyince yine eskisi gibi oldu inşallah düzelir. bide ilk ödül maması yiyişiydi bilmeyip haftada 2 defa verdim kuzuma keşke vermeseymişim.🥲

edakaramel

çok teşekkürler yardımınız için 🥰🫶🏻 aslında dışkısının hepsini yumuşak yapmıyor. son yaptığı dışkı yumuşak oluyor genelde. bu normal mi bilmiyorum ama mide bulantısını anlamadım o yüzden wanpyi bi daha vermeyi düşünmüyorum😊

Mslna01

Biz me-o kullanıyoruz hem yaş hem ödül maması olarak bir sorun görmedim açıkçası ama tabi her mama her kediye yarayacak diye bir şey yok,bir daha tercih etmeyiniz ve yeni ödül maması seçerken de kontrol ediniz Geçmiş olsun ☺️🐱

Aysenurbisgn

Bizimki arada kabız olduğunda wanpy mama verdiğimizde kabızlığını geçiriyordu. Mamanın üzerinde sindirim destekleyici diyor yani bağırsakları çalıştırıyor olabilir, yedikten sonraki gün hafif ishal - yumuşak yapması normal yani. Genel olarak alışık olmadığı herhangi bir mama türünde ya da yaş mama verildiği de de görülebilir bu sıkıntı yok yani, dokunmayan bir marka varsa onu kullanmanız daha iyi olur tabi

edakaramel

normalde kakasi hep normaldi verdiğim gün kakasını yumuşak yapmaya başladı ve bu sorun 3 gündür devam ediyo. Kedimde önceden de hep yumuşak dışkı sorunu vardı mamasını değiştirip royal canine geçince düzelmişti. Petshop da wanpy ödül mamasını görünce aldım ve yumuşak dışkı sorunu yine başladı biraz üzüldüm açıkçası bi süre kuru mama yemesinde fayda var demekki 😊

ssedef28

bir paketin tamamını aynı gün vermiyorum ben 3-4 gün yediriyorum ucunu katlayıp buzdolabına koyuyorum. ilk defa yiyip tamamını bitirdiyse cıvık olması normal ve kedinizin sindirim sistemi hassas sanırım farklı mamaya geçiş yapar gibi kademeli verin kedinize ilk defa ne yedirecekseniz her zaman biraz verip gözlemleyin ondan sonra devam edin. bizimki de farklı birşey yediği zaman hemen kakası yumuşar ishal olur o yüzden her şeyde kademeli ilerliyorum