Kizginlik

MehmetD

kedim 9 aylik 2 ay once bir kizginlik gecirmisti bugunde yine belirtileri var normalmi ?

4 CEVAP

Derdedermanim

Sürekli kızgınlık geçiricek ta hamile olana kadar yada kısırlaştırılana kadar.Veteriner iğne yapıyor bir süre geçiyor ama tavsiye edilen sağlıklı bir uygulama değil zaten kısa süre sonra yine başlıyorlar.Eğer hamile kalmıyacaksa kısırlaştırmıcaksanız kedinizi tanıyamazsınız sinirleriniz bozulur kediniz ya evden kaçar ya pencereden balkondan atlar hep miyavlar gece gündüz hiç durmadan bu devam eder belli periyotlarla.Doğaları bu.

enes3535

Merhabalar, kediler ilk dönemine 4 aylık ile 1 yaş arasında girmektedirler. Yılda 4 kere tekrarlanabilmektedir. Kısırlaştırılana kadar maalesef bitmeyen bir süreçtir. Bağırmasından çok şikayetçi isen geçici çözüm olarak oyun oynayarak ilgisini dağıtabilirsin yada tüylerini çok hafif ıslatabilirsin böylece kendini yalamaya zaman harcar tabi kesin çözüm kısırlaştırmak :) iyi geceler

MehmetD

yanitiniz icin tessekur ederim

cerenmertt

kediniz dişi mi erkek mi ?