Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası Kusma

Sabisim

Merhabalar dişi kedimi kısırlaştırdım pazartesi günü. İlk gün kusmuştu bu normalde zaten ama salı, çarşamba kusmamıştı bugün tekrar kusmaya başladı. İlkinde mama kustu sonra sarı bir sıvı. Neden böyle oluyor çok panik oldum veterinere sordum ama sizede bir sorayım dedim. Böyle bir tecrübe yaşayan var mı? Kusmanın geçmesi bu kadar uzun mu sürüyor :(

2 CEVAP

Zeytinbey

Anestezi sonrası ilk bir iki gün kusması normal anesteziden dolayı. Kisir mamaya geçtiyseniz mama kaynaklı da olabilir. Kademeli geçmekte her zaman fayda vardır ani gecislerde bu durumlar söz konusu olabilir. Bu durum devam ederse kliniğe götürüp bir muayene ettirin.

Sabisim

İdrar yollarında kristalleşme başlangıcı olduğu için Virbac üriner mama kullanıyorduk o yüzden değiştirmedik mamasını