Kedimin Ağız Kenarindaki Yaralar

Mestanmesi

Merhaba. Kedimin ağzında tam ön kısımda (resim 2) ilk yara çıktı daha sonra ağzının kenarinada aynisi çikti ve şu an baktim kulağındada kızarıklık oluşmuş. Ne olduğunu bilen birisi yardimci ola bilirmi. Bu ay sonuna kadar veterinere götüremem

7 CEVAP

Zeytinbey

Son zamanlarda herhangi stres olacağı bir durum veya mama değişimi farklı bir gıda tüketimi oldu mu? Alerjik bir durum olabilir

AsumanAtilgan

Gecmis olsun bence veterinere goturun anlayisla karsilayan vet olur odeme konudunda musayit oldugunuzda odersiniz

AsumanAtilgan

Gecmis olsun bence veterinere goturun anlayisla karsilayan vet olur odeme konudunda musayit oldugunuzda odersiniz

AsumanAtilgan

Gecmis olsun bence veterinere goturun anlayisla karsilayan vet olur odeme konudunda musayit oldugunuzda odersiniz

oykuyildiz

Eozinofilik granülom ya da plak . Türkiye’de ki veterinerlerin çok bilgi ve yeterli tedavisi yok . Parazit aşısı yenileme antihistaminik kullanma mama takibi . Mama kabı su kabı temizliği ve plastik olmaması tozsuz pelet kum kullanma . Evi sirkeli suyla silme çamaşırlarda hipoalerjenik deterjan kullanma gibi gibi düzeltmeler yapmanız lazım yabancı sitelere yazın oraları okuyun . Ben 4 yılımı verdim kedi cilt hastalıklarına :) çok geçmiş olsun .

oykuyildiz

Bu arada lütfen veterinerde kortikosteroid yaptırmayın hemen . Genelde lezyonlar kaşıntılı ama ağrısız olur . Bol bol oyun oynayıp tımar yapın

oykuyildiz

Cilt üzerinden sürüntü alıp bakan veteriner varsa teşhis koyabilir . İlk bahar ve yaz aylarında tekrarlayabilir .