Kedi Mama Önerisi.

ygtrece

Kedimin kendi teşhislerim sonucunda tavuğa alerjisi olduğunu düşünüyorum. Sürekli kaşınıyor tavuklu mamaya geçtiğimden beri. Tavuklu hypoallergenic bile denedim onda da bir sonuç elde edemedim. Farklı bir mamaya geçeceğim kısır değil mama önerilerinizi bekliyorum.

4 CEVAP

AhsenAise

Egzama ve mantar hastalıklarına genellikle cins olan kediler daha yatkın ( tecrübe ile sabittir) eğer tekir ise mümkünse test yaptırıp sonuçtan emin olunuz,somonlu ,Kuzulu olup içerisinde tavuk yağı olan mamalara dikkat edin onları tercih etmeyin

Ahudr

Benim tekir (sarı) kediminde kanatlı alerjisi ve soya alerjisi var bacaklarinda hemen egzama çıkıyor proplan kısır somonluda duzelmisti ama sizinki kısır değilmiş proplanin yetiskin somonlusunu inceleyebilirsiniz

Zeytinbey

Alacağınız tüm her şeyin içeriğini kontrol etmeniz gerekiyor kuru mamadan ödül mamasina kadar , tavuk içeren herhangi bir şey yememesi gerekiyor bazı mamalarda balikli veya kuzulu yazmasına rağmen bir miktar tavuk içeriyor. Hassas bir çocuğa sahip olduğunuz için çok dikkat etmeniz gerekiyor. içerisinde tavuğa dair hiçbir şey olmayan kaliteli bir mama bulup kademeli şekilde ona geçmenizi öneririm

ygtrece

Egzema veya mantar hastalığı yok kedimin çok şükür sadece kaşıntımız ve tüy dökümümüz var. ND Ocean Tahılsız Ringa Balıklı ve Portakallı Yetişkin Kedi Maması'na geçmeyi düşünüyorum