Kedim Çok Hırçınlaştı Ne Yapmalıyım

kcet

Benim kedim 3 yaşında erkek iran kedisi normalde çok uslu sakin bir kediydi ama yaklaşık son altı aydır içine şeytan kaçtı çok saldırganlaştı durduk yere birden üstüme atlıyor sebebi bile olmuyor dümdüz dururken yapıyor evin içinde artık hareket edemiyorum her yerim paramparça yara bere içinde. Kedim kısır değil onun stresi olabilir mi kısırlaştırsam sakinleşir mi? Son aylarda işim dolayısıyla çok sık seyehat etmek zorunda kalıyorum 2 haftada bir 10 gün falan yanında olmuyorum ama evde tek kalmıyor annem var ama anneme de saldırıyor. Benim olmayışımın etkisi de vardır diye düşünüyorum ama bunun için çözümüm yok seyehat etmek zorundayım zaten o evde tek olmuyor. Bir de yeni eve taşındım yaklaşık 4 ay oldu yeni evimiz daha küçük acaba sıkılıyor mu? Ne yapmam lazım artık istemeden de olsa onunla daha iyi ilgilenebilecek birine sahiplendirmeyi düşünmeye başladım

2 CEVAP

AhsenAise

Sorunuz tüm yanıtları barındırıyor
Evet kısırlaştırılmış olmaması ,yalnız kalması ,taşınma gibi faktörlerden biri dahi agresiflesmesine neden olurken hepsi birden var
Kısırlaştırma yapınız, yeni eve alışması için sabırlı olunuz ve mümkün olduğunca fazla sevgi gösterin vakit ayırın

merhaba. çok geç olmadan lütfen kısırlaştırın. erkek kedilerde bu durum çok normal ve kısırlaştığı zaman eski haline dönecektir. bence saydıklarınız içinde en büyük sorun bu ve çözümü de belli.