Kedinin Ağzındaki Kahverengi Sıvı

Gulsevimmmm

Arkadaşlar bahçemde kedilere bakıyorum, bugün yaş mama verdikten sonra bu bebek uyurken farkettim kahverengi bir sıvı vardı, ağzının suyuda akmış acaba yaş mama mı yoksa bir rahatsızlığı mı var ?

1 CEVAP

Zeytinbey

O akan salya ile karışmış yaş mama gibi duruyor ama ağız kenarları ıslak ağız içinde bir problemi var gibi gözüküyor ağız kokusu da var mı? Yoğun bir koku ile beraber salya akıntısı varsa Calicivirus olma ihtimali yüksek. Antibiyotik ve bagisiklik sistemine yönelik bir tedavi gerekir