Kedim Tuvaletten Sonra Kendini Temizlemiyor.

Scot

Kedim tuvaletini yaptiktan sonra kendini temizlemiyor ne yapabilirim yardimci olun

13 CEVAP

Aysetaha

Benim kızımda iki aylıkken kendini temizliyemiyodu ki muhtemelen bütün yavru kediler o kadar küçükken kendini temizleyemez ben hep tuvalete girdikten sonra poposunu ve patilerini siliyodum ıslak mendille hatta ishal olup her yerine bulaştırınca ayaklarını falan yıkayıp kurutuyodum makinayla.ama şu anda kızım kendini gayet güzel temizliyo hiç benim temizlememi beklemiyo o yüzden için rahat olsun bi süre kendini temizleyene kadar sil temizle sen arkadaşımızın dediği gibi o rahatsız olup zaten temizliycek

Efsa_kk

Küçük o daha sen o yaptıktan sonra ıslak mendili yıka güzelce ılık suya batır sil o zaten zamanla senin silmeden rahatsız olup temizler kendini

VASVIYE

zamanla öğrenicektir çünkü kediler temiz hayvanlar ve bütün eşyalarıyla birlikte vücudunun da temiz olmasını isterler özel kedi ıslak mendilleri var onlardan alıp onla silebilirsin bunun hiç bir zararı olmaz :)

Tikih

Endişelenmeyin benimde 2 aylık bir kedim var . Kedilerin yalanma , korunma ve avcılık içgüdüleri zamanla gelişen içgüdülerderdir. Zaman geçtikçe kedinizin yalanmaya başlar . Fakat siz bu sürece kadar kedinizi tuvalletten sonra bir peçeteyi ıslatıp pislenen yerlerini silebilirsiniz . ( veya hayvan mendilleri var onları da kullanabilirsiniz ) kedinizle iyi ömürler dilerim

pamuk18pamuk

Alkolsüz ıslak mendille silin özelliğini kaybeder demek çok saçma sonuçta bu içgüdüsel birşey küçük olduğu için temizlemiyordur bir süre sonra temizler benim temizlemiyordu ben temizliyordum sonradan kendisi temizlemeye başladı

Derdedermanim

Arastirdim biraz bazilarida islak mendille yada pamukla silince kendi silmiyor ozelligini kaybediyor felan yaziyor bilemedim bende.

-Alakası yok henüz bebek normalde yavruyken anne temizler şuan anne sizsiniz.

gamzeuzunlar

merhaba. ıslak mendil vs kullanmayın.kimyasal içeriyor. kedi onun tadını alınca daha temizlemez kendini. anne kedi öğretir yavrusuna temizlenmeyi. şimdi başladı mı temizlemeye.

Efsa_kk

Kaç aylık

Scot

2aylik

Scot

Arastirdim biraz bazilarida islak mendille yada pamukla silince kendi silmiyor ozelligini kaybediyor felan yaziyor bilemedim bende.

Scot

Hala ayni

Anonymus813797

Islak mendil zarar verebilir bu yüzden alkolsüz bir ıslak mendil hatta en doğrusu bir pamuğu ıslatıp hafifçe temizlerseniz annesinin dili ile aynı işlevi görüyor. Bu alışanlığı umarım yakın zamanda edinir

nazli2017

Benim kedimde 2 aylıkken aynıydı.Gerçi şu anda da pek temiz sayılmaz.Küçük bir fısfıs şişesine su koyup poposuna fıslatıyordum.Mecburen temizliyordu.