Kedim Geceleri Öğürüyor? Tüy Sorunu

Buseyet1919

Merhaba geçen hafta çarşamba günü kedim çok halsizdi yemek yemedi ve ilk tüy küstü 2 saat sonra ise sâdece sıvı şeklinde kustu bende hemen veterinere götürdüm kedim British longhair.Veterinerde serum takıldı ve mide hapı verildi. Ertesi günde götürdüm aynı işlemi yaptılar ve bana malt önerdiler bende alıp düzenli kullanmaya başladım kedim maltı beğenmedi ama ona zorla yediriyorum tüyleri midede birikiyor diye. Eve geldik kedi gayet iyiydi ama son 2 gündür gece 3-4 civarı öğürme sesine uyanıyorum sadece sıvı çıkartıyor. Ama iştahı ve enerjisi yerinde gayet sizce neden yine böyle oluyor. Yine veterinere gitmek istemiyorum öğrenciyim ve param kalmadı şuan yine tüy mü çıkarmaya çalışıyor acaba nolur bana yardımcı olun

7 CEVAP

Buseyet1919

Arkadaşlar kedim bugün 2 defa kustu ve hepsinde tüy çıkardı. 1 haftaya yakındır düzenli malt kullanmaya başlamıştım.Şuan ruh hali gayet iyi yemek yiyor sevdiriyor. Galiba sorunu midedeki tüyü çıkaramamasıymış.Bir süre daha takipte kalacağım. Önerileriniz için çok teşekkür ederim ve dediklerinizi dikkate alacağım☺

aslihan_e

Tüy olsa genelde sıvı kusmazlar, azıcık da olsa tüy olur. Bence farklı bir sorunu olabilir. Parazit ilacını düzenli veriyorsunuz herhalde ondan şüphelenmediklerine göre.

Mini2019

Merhaba. Kustuğu tüy çok yoğun muydu?
Midesinde tüy biriken kedilerin midesi bu tüylerden tahriş oluyor. Ve bu tüyler tahriş olmuş yerlere yapışıyor. Bu da sürekli bir öğürme, kusmayı tetikliyor.

Rc antihairball+gastro bu ikisinin birleşimi bir mama var. Bir süre bunu kullanabilirsiniz.

Malt gerçekten çok önemli. Maltın yanında, zeytin yağı, tuzsuz tereyağı da veriyorum ben. Ama birinden haftada sadece 1 kez. Ve tatlı kaşığı kadar.

Mide hapı dediğiniz ne için verildi. bildiğimiz mide kıruyucu mu? Serum vermelerinin sebebi dehidre mi olmuş.

Mslna01

Malt vermiyor musunuz malt veriyorsaniz mutlaka artırın

ilaydacakir

Maltı yemeyi sevmiyorsa, zorla yiyorsa patisine sür temizlesin diye yiyor hepsini :)

Buseyet1919

Kalın Yazı

Buseyet1919

Kalın Yazı