Kedimin Mekan Değişikliği Sonrası Yaşayabilecekleri

aleynaka

Merhaba, kedimiz 2 senedir çiftlikte çok özgür. Gece eve gelmediği, diğer hayvanların yanında vakit geçirdiği, ağaç tepelerinde gezdiği bir yerde yaşıyor. Ama 1 aylığında şehirdeki evimizde kalması gerekecek. Bu ev onu sahipendiğimiz zamanki evimiz. 4 sene önce... Mobilyalar, halılar, duvar boyaları her şey aynı, hiç değiştirmedik. Bunalım yaşar mı? Çünkü burda dışarı çıkamayacak ve evimiz çok geniş değil. Yine tanıdığı gördüğü insanlarla olacak ama alanı daralmış oldu. Daha önce bizimle seyehate çıktı ya da evde yalnız kaldığı zamanlar olmuştu ama hepsi 2 sene önceydi. 2 senedir başka hayvanlarla iletişim halinde, tuvaletini bazen kumunda değil dışarda yapıyor, tavşan kovalıyor, ve ağaç tepelerinde uyukluyor. Bu 1 aylık sürey sitrese girmeden sıkılmadan geçirebilmesi için önerileriniz var mı?

1 CEVAP

Minminik

camlara file yaptırın lütfen, dışarda gezmeye alışık kediler anlamıyor apartman katını zannediyorlarki zemin çok yakın. lütfen cam açmayacağız demeyin önlemini alın, dışarıda gezen kedi evi garipsemez ama dışarı çıkmak isteyecek kapı önünde miyavlayacaktır, kapı önüne gittiğinde ilgilenmeyin ve miyavlamalarını görmezden gelin yoksa sürekli bu hareketini tekrarlayıp ilginizi çekmeye çalışacaktır.
dediğim gibi cama önlem alırsanız pencere açık tüm gün dışarıyı izleyerek geçirir biraz daha stresi azalır hava alır.