Yumuşak Dışkı Sorunu

edakaramel

kedim kakasının hepsini değil ama sonlara doğru az bişey yumuşak yapıyor. Normal mi bu

10 CEVAP

Mslna01

Normal takip ediniz

edakaramel

hep takip ediyorum inanın yapar yapmaz gidip bakıyorum 🥺 hepsi yumuşak olsaydı o zaman sorun olurdu değil mi?

Mslna01

Evet ve ishal olsaydı sorun var derdik çıkış durumu da önemli,ıkıniyor mu zorlanıyor mu yoksa normal mi çıkıyor

Mini2019

Genelde mama kaynaklı olabiliyor. Bağırsak enfeksyonunda da bu durum olabilir.

Yakında mama değişti mi. İç parazit tamam mı.
Ne kadar süredir böyle. Probiyotik denediniz mi.

edakaramel

hyr gayet normal yapıyor dışkısını ıkınma zorlanma gibi bi durum yok çok şükür

edakaramel

evet kısır mamasına geçiş yaptık bir ay oldu geçeli. Önceden de dışkısını hep yumuşak yapıyordu hatta bu sebeple royal canin vermeye başladım kedime. Kakası düzelmişti gayet normaldi sonra ödül maması verdim ondan sonraki 5 gün yumuşak yapmaya başladı. öncedende parazit atlatmıştı çok şükür atlattık her 2 ayda bir aşısını yaptırıyorum.

edakaramel

karnından da çok gurultulu sesler geliyor veterinere söylediğimde ishal gibi bi durum yoksa normal dedi.

Mini2019

Önceden de yumuşak ama ara ara katılaşıyor. Hiç normal değil gerçekten.

Şöyle bir şey önereyim. Mesela yediği mama tavukluysa, kuru mamayı kesin. Sadece haşlanmış tavuk göğsü verin. Az az 3 öğün yedirin. 2. Gün sonunda kaka düzeliyor mu bakın. Düzeliyorsa mamayı değiştirin

edakaramel

yardımınız için teşekkür ederim ama size bu konuda katılmıyorum. arada sert ve yumuşak yapmaları normal bence. az önce internette bişey okudum kedilerin dışkıları içtikleri su miktarına göre de değişebilirmiş. Bana çok mantıklı geldi açıkçası çünkü kedim su içmeyi çok sevdiği için suyu biraz fazla içiyor😄 anormal bi durum olursa veterinere götürcem ama inşallah gerek kalmaz ve maalesef kedim mamadan başka bişey yemediği için asla tavuk balık tarzı şeyler yediremiyorum🥺

Mini2019

Siz en iyisi veterinere götürün kedinizi. Dışkı yumuşamaz. Yumuşarsa sorun var demektir.