2 Aylık (7 Hafta) Yavru Kedim Isırıyor.

FelixCan

Merhabalar, ben geçen hafta bir kedi sahiplendim parazitlerinden kurtulduk sağlığı çok şükür yerinde.

Tek bir problemimiz var, hiç söz dinlemiyor , çıkma dediğimiz yerlere çıkıyor, elimizi ayaklarımızı ısırıyor. Oyuncakları da var ve ısırdığında ilgiyi de kesiyorum hani öğrensin diye ama fayda etmiyor. Su püskürtme şişesi de aldım ısırınca hani olumsuz bir tecrübe yaşarsa yapmaz bir daha diye banamısın demiyor. Önce bi kaçıyor 2 dakika sonra tekrar geliyor. Sürekli ısırmıyor aslında mırlıyor sevdiriyor kendini biraz ama sonra canı oyun çekince ısırmaya başlıyor.

Daha başka önerileriniz varsa deneyebilirim, teşekkürler.

4 CEVAP

Derdedermanim

Isırmak değil aslında o oyun sadece bunu kendi aralarındada yapıyorlar yani bu çocukların oyun şekli bu ha elimi ısırmasın diyorsanız bir ipin ucuna tüy bağlayın onunla oynatın yuvarlak bir top verin onunla oynasın birde ısırıyor dediğiniz halde linizle oynatıyor elinizi yakalaması için oynatıyorsanız bu çok normal.Bu ısırma savunma maksatlı yada saldırma maksatlı değil.

Kurhanz

Benimki de şuan 3 aylık. İlk başta benim annemde ısırmasına çok takıldı ama insan zaman geçtikçe alışıyor. Kedileri bir şeye alıştırmak zor. Bence çok takılmayın derim. Çok fazla ısırdığını sanmıyorum :)

Derdedermanim

Benin en sevdiğim şey koşup elimi yakalaması elime arılıp ısırması :)
Bunu sadece yavruluk döneminde yapıyorlar.Tadını çıkarıyorum bende ...

FelixCan

Ben de seviyorum isirmasini da annem takılıyor benim de. Alışır sonra diyor.