Kızgınlıktaki Dişi Kedim

ugglebetty

Kızgınlıktaki dişi kedim kısırlaştırmadan önce bir kez anne olmasını istedik. Yavruları da yine bizimle olucaklar. Arkadaşımın erkek kedisini getirdik dün akşam fakat asla yakınına yaklaştırmıyor sürekli hırlıyor tıslıyor. Evde birde ilk kedim var 2 buçuk yaşında kısır bir erkek. Onunla bebekliğinden beri yan yanalar. Kızgınlıktan yerlerde yuvarlanıyor erkek kedi gelince tıslıyor. Tıslamaları kendi kısır kedime yapmıyor. Ne yapıcam bilemedim pazar gününe kadar bizimle erkek sonra kısırlaştırma için operasyona girecek

5 CEVAP

ugglebetty

Güncel

Mslna01

Eve yeni bir kedi geldiği için yapıyor olabilir öbürüne alışkin eğer kedinin sizinle kalması müsaitse sizinle kalabilir kızgınlık bitene kadar

ugglebetty

Pazara kadar bizimle sonra kısırlaştırılacak. Dişi kedim kızgınlığa ilk girdiğinde kısır erkek kedimi üstünde görmüştüm bir kez ama tabiki bişey yapamadı.. Acaba onu eşi mi sayıyor diyeceğim kediler tek eşli değil onu da biliyorum. Kısır olan kendi kedimi ayrı odada. Kızgınlıktaki 2 kediyi aynı odaya koydum dişi tıslıyor ama alışırlar diye ümit ediyorum doğru mu yapıyorum bilmiyorum

Mslna01

Tamam pazara kadar dursun yanında kavga etmesinler dikkat edin eğer olmazsa yapacak bir şey yok sakinleşip kısırlaştırma yoluna gidiniz

kediniz çiftleşmeye hazır değil demek ki. bazı kediler çiftleşmek istemediği zaman yapıyor bunu. onu boşuna strese sokmayın bence kısırlaştırın. maalesef doğum yapmak hem ömürlerini kısaltıyor hem de kanser riskini arttırıyor. ayrıca bebeklerine bakmama riski de var. doğrusunu siz bilirsiniz tabi :)