Kedi Göz Damlası Kullanımı

Elifgumuss

Arkadaşlar kedim yaklaşık 2 gün önce sol gözünü sürekli kısıyodu ve kapatıp açıyodu bizde damla tedavisine başladık ve 2 günde düzeldi ama ben yine de 2 gün daha kullanmak istedim göz damlasını sorum şu ki kedimin gözü açık ve problem yokken damla damlattıktan sonra sürekli kapatıp açıyor acaba bunun nedeni nedir bir kaç saat sonra gözü düzeliyor

1 CEVAP

aslihan_e

Hafif yakan bir damla demek ki. Bazı damlaların reçetesinde gözlerde yanma olursa doktorunuza başvurun veya kullanmayın falan yazar. Kedinin gözü o damlaya hassasiyet gösteriyor olabilir veya damlanın içerisinde gözü hafif tahriş edici bir madde kullanmış olabilirler. Genellikle büyük problem olmuyor. Enfeksiyon nedenli gözünde hassasiyet vardır belki de.