Köpek Maması

Ebrugofret

Merhaba border collie cinsi yavrumuz için hangi mamayı önerirsiniz 6.5 kilo 5 aylık şuan

1 CEVAP

MelisRose

merhabalar,

köpeğin yaşadığı alan ve egzersiz durumu mama için çok önemli. havaların ısındığı şu bahar günlerinde benim tavsiyem balık içerikli mamalara yönelin ve köpeğinizi çok fazla proteine boğmayın.
Mama biraz bütçe konusudur. eğer yeterli ise acana alanabilirsiniz, ben exclusion kullanıyorum. sanırım zamanla en iyi seçeneği deneyimleyerek bulacaksınız.
önelikli olarak mamaların içeriklerini okumayı öğrenmeyi deneyin. ilk ürünleri tahıl, pirinç buğday gibi olan mamalardan koşarak uzaklaşın. ilk ürünler balık, et gibi ürünler olmalıdır.
örnek olarak verirsem lider petin ürettiği mamalar benim köpeğime alerji yapıyor. proplan, hills gibi mamaları yetersiz buluyorum. içerikleri çok fazla tahıl içeriyor.

bir kaç mama denemesinden sonra eminim en iyi mamayı bulacaksınız. fakat lütfen veterinerinize de danışın
iyi günler dilerim.