Kedi Çiş Sorunu

Berfinkose

Kedimin kumu en geç 2 güne bir temizliyoruz, kısır yaklaşık 4/5 aydır (yeni bir yaşına girdi), evde yalnız kalmıyor, mama su yönünden bir sorunumuz yok ama ne zaman yorgan yastık görse çişini yapmaya çalışıyor/yapıyor. Büyük bir tepki göstermeden uyarmaya çalışıyoruz bir davranış bozukluğu olmaması için fakat artık yorgan yastık kalmadı ve önüne geçemiyoruz herhangi bir önerisi olan var mıdır acaba?

1 CEVAP

aslihan_e

Kedilerde çok sık görülen bir durum. Ondan yorgan yastık saklayacaksınız. Belki üstünden çok uzun zaman geçerse unutabilir. Çoğu kedi öyle yerlere yapmayı seviyor. Kaka bile yaparlar. Güzel yer bulunca içgüdüsel olarak kendi kokularını bırakmak istiyorlar. Özellikle aman yatak odasına girme falan dediğinizde girdiği an hemen kokularını bırakmak için yapabiliyorlar. Kendilerine ait saymak istiyorlar.