Veteriner Muayenede Kedinin Karnına Bastırarak Neye Bakıyor

Esraokur35

Merhaba kedileri veterinere götürdüğümüzde elle muayene de karnına bastırıyor ya neyi kontrol ediyorlar öyle

4 CEVAP

Ahudr

Kedinin tepkisini de ölcüyor o bölumlerde bulunan organlarda sorun varsa muayene asamasinda kedi agrisi oldugu icin fazla tepki verir

Mini2019

Herhangi bir oluşum/kist var mı.. ayrıca ele gelen iç organların durumuna bakarlar.

aslihan_e

Mesane taşı var mı yok mu diye karnına bastırıp bakıp anlıyor bizim veterinerimizin biri. Sizinki de ona bakıyordur belki. Zaten tıkanıklık olunca, böbreklerde bir problem, enfeksiyon varsa tuhaf bir şişlik oluyor idrar torbalarında.

KimJeongguk

Diğer arkadaşların dediklerine ek olarak gaz varmı, sancı varmı, bağırsak durumu vs. gibi birçok şeyi bölgeyi sıkıp yoklayarak kontrol edebiliyorlar.