Arkadaşlar Acil Yardıımm! 2 Haftalık Kedim Kaka Yapmıyor

Öncelikle ben minik bebeği evin yakınında kulübede buldum. Annesiyle birlikte kapı ve cam kilitli olmak üzere baya uzun bir süredir içerdelermiş. Kapıyı açar açmaz anne kaçtı gitti. Yavru ortalama 10-14 günlük. Minik yavruya bir kutu ayarladım üşümesin diye. Annesini buldum fakat yavruyu kabul etmedi. Ben de kıyamayıp sahiplendim. Gece açık veteriner bulamadığım için inek sütünü seyreltip vermek zorunda kaldım. Sabah ilk işim süt tozu almak oldu. Üstünde yazdığı gibi yarım çay bardağı temiz suya 1 tatlı kaşığı ekleyerek verdim. İştahı açıldı her 2 saatte bir ortalama 8-9 ml içiyor. Her beslemenin ardından ılık suyla ıslattığım pamukla bebeğin çişini kakasını yapması için ovalıyorum. Çişini çok güzel yapıyor ama 3.günü olacak nerdeyse ancak hala kakasını yapmadı. İlk başlarda stresten ya da süt tozu gibi sıvı beslenmedendir diye düşündüm ama internetten baktığımda da kakalarını yapmaları gerektiğini söylüyorlar. Sıcak su torbasının üstüne peluş battaniyeyle ona yer ayarladım. Evin için sıcak. Biraz önce verdiğim süt tozunu biraz daha sulandırmaya karar verdim ancak uyuduğu için henüz içmedi. Veterinere götürebilecek bir durumum da yok şu anda. İlk defa bu kadar küçük bir kediyle karşılaştım ve ilk sahiplenmemden dolayı ne yapacağımı bilemiyorum, lütfen yardımcı olun.

2 CEVAP

Zeytinbey

Anne sütünden süt tozuna geçişte kabızlık ve ishal çok karşılaştığımız bir durum. Yaptığınız süt tozunu biraz daha seyreltin. Kaynamış ılımış şu ile hazırlayın. Daha sık aralıklarla ve tahriş etmeyecek şekilde yumuşak yumuşak poposuna nemli pamukla masaj yapın. Karnına yumuşak ve hafif şekilde BASTİRMAYARAK masaj yapabilirsiniz. Verdiğiniz süt tozunun içine 1 veya 2 damla zeytinyağı damlatabilirsiniz. FAZLA DEGIL. Bebek kedilerde kabızlık 3 günden sonra tehlikeli olmaya başlıyor maalesef

ssedef28

youtubeda cherie isimli kanalın constipated kitten help triangle method videosunu izleyin masaj yaparak kakasını yaptırmanız lazım. süt tozunu seyreltmeyin arkasında yazan miktar neyse aynısını verin birkaç damla zeytinyağı ekleyebilirsiniz eğer tadını beğenmeyip içmezse çay kaşığının ucu kadar süt tozuna toz şeker ekleyip içirebilirsiniz kakasını yumuşatıyor