Kuru Mama Topaklanmasi/Yapismasi

forbs

Arkadaslar ocak ayinda bozita kisirlastirilmis kedi mamasi almistim bu ay yani mart ayinda bu mamayi yeni actik fakat mamada yapismis topaklanmis taneler buluyorum. Mama yapis yapis ya da nemli vs degil ve kediler de tadini seviyor bu yuzden bozuk oldugunu dusunmek istemiyorum. Ne kadar serin ortamda saklamaya calissam da antalyadayiz , ister istemez az da olsa sicak goruyor. Kuru mama tanelerinin yapismasinin bozulma harici baska sebepleri olabilir mi uretim hatasi midir acaba

4 CEVAP

Zeytinbey

Geçen gün de sanırım bu mamayla ilgili bir soru sormustunuz bence mail yoluyla aldığınız siteye bu fotoğrafla beraber bildirin onlar da firma ile gorussunler :(

forbs

Evett ayni mama. aldigim siteye (m@rkamama) sormustum urunde degisiklik olmadigini firmanin icerik degistirmis olabilecegini soylemislerdi. Ayni zamanda bozitaya da mail attim fakat cevap alamadim henuz. Dediginiz gibi M@rkamamaya bir de bu durum icin sorayim en iyisi. Tesekkur ederimm

Zeytinbey

Rica ederimmm

forbs

Bozita tedarikci firmasindan bu yaniti aldim ayni sorunu yasayan olursa diye paylasiyorum
“Mopsan Veteriner Ürünleri olarak Bozita markasının Türkiye distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Mamalar pişme aşamasından sonra mama tanelerinin üzeri hayvansal yağ buharı püskürtülüp yağ kaplanır. Bu yağ mamaya lezzet katar aynı zamanda ise enerji kaynağıdır. Bazen üzerindeki yağ nedeni ile mama taneleri birbirine yapışarak böyle topaklanmalar oluşabiliyor.”