Kedi Kuduz Aşısı Tarım Bakanlığı

dilbeste

merhaba, kedimi ilk defa kuduz aşısı için tarım bakanlığına götürmeyi düşünüyorum da çekincelerim var. daha önce yaptıran var mı acaba? (özellikle denizlide yaptıran varsa hatta süper olur)

3 CEVAP

KimJeongguk

Bende bu sefer tarım bakanlığına götürmeyi düşünüyorum kuduz için. Bu soru için takipte kalacağım.

Ketonmanya

Merhabalar.

Annem kuduz aşısı için iki kedisini de İzmir Karşıyaka'nın İlçe Tarım Müdürlüğü'ne götürüyor. Yapılan aşının etkinliğini bilemeyiz tabii ama aşı sonrası hiçbir komplikasyon yaşamadılar en azından. Bu arada güvenmemekte haklısınız ama kuduz hastalığı neticede insanları da etkileyen ve ciddi bir hastalık olduğu için kuduz aşısı konusunda şark kurnazlığı yapamazlar diye düşünüyorum. Mesele sırf hayvanları ilgilendiren bir hastalık olsa her türlü kötülüğü beklerim de işin içine insan girince olayları ciddiye alıyorlar biliyorsunuz bu kafalar.

Bol patili günler dilerim.

dilbeste

@Ketonmanya teşekkürler, evet haklısınız. aşı konusunda sıkıntı çıkacağını pek sanmıyorum ben de ama benim çocuk veterinerde kaçmaya çok meyilli olduğundan yeteri kadar dikkat etmezler de kaçırırlar diye korkuyorum