Pireler Yüzünden Evini İlaçlatan Oldu Mu?

duman2707

Arkadaşlar yaklaşık 1,5 ay önce kedimin üzerinde ilk pireyi görmemle başlayan sıkıntılı süreç hala devam ediyor
Birkaç gündür pire görmüyordum bu sabah en alakasız yerde pire buldum ve maalesef kaçtı
Evdeki kedilerime 5 hafta önce advantage dış parazit uyguladım o esnada baya bi ölü pire düştü üzerlerinden son zamanlara doğru da ya güçsüz zıplayan ya da ölü buluyordum
Bugünkü kanlı canlı çıktı karşıma
Parke aralarına mı yayıldılar diye şüphe ediyorum
Çünkü kedilerimi o günden beri asla terasa çıkarmıyorum hepimiz de dışarıdan gelirken özellikle temizliğe dikkat ediyoruz
Kedilerimin üstü temiz dikkatlice bakıyorum yine yok ama bugün işte evin içinde buldum
Eve de yapmadığım şey kalmadı
Her gün silip sürmek
Çamaşır suyuyla silmek
Kendi çapımda fısfısla ilaçlama yapmak
Bugün son olarak yine okudum tuz pire yumurtalarını kurutuyormuş her yere köşelere tuz döktüm
Ama bir türlü önüne geçemiyoruz
Kedilerime bu süreçte iki kez damla uyguladım dediğim gibi onlarda sorun yok ama sorun evde var
Birde dublex olduğu için iki kat ve bu süreci iki katta yönetmek çok zor
Bugün resmen kedilerimin en az girdiği köşe odada buldum canlı pireyi
Sizce son çare bi ilaçlama firması mı çağırsak?
Yoksa gerçekten kurtulamayacağız gibime geliyor
Başına gelip eve dahi yayılmış olup kurtulmuş olanlardan yardım bekliyorum

5 CEVAP

MelisRose

Merhaba,

Ben şahsen bu durumu yaşamadım ama kuzenim kedi bakıyor. sizinkine benzer bir durum yaşadı ve son çare olarak evi ilaçlattı.
Firmanın güvenilir olmasına dikkat edin ve durumu güzelce açıklayın.
İlaçlama sonrası tekrar aynı şekilde bir sorun yaşamadı kuzenim.

Esrakaya12

Ben evi ilaçlatmadım ama sirkeyle temizledim bütün evi azalmalar oldu ama geçen evde karşıma çıktı tekrar sildim kedimde de azalma oldu ama organik ya da beyaz sirke kullanın (başka bir öneri veterinary secret adında bir kanal var orada öneri olarak diatom toprağı öneriyor -videoyu bulamadım- pire ve kemirgenlerden kurtulmak için ve doğal dış parazit olarak da geçiyor ama doğal olanı tarımda kullanılan değil onu eve dökebilirsiniz ama dikkat edin solunum yolunu etkiler )

Cennet29

Benim kedim hem evde hem dışarıda yaşıyo. Şmdi eve pire taşımaya başladı yine. Ben yılda bir kaç defa dış parazit yapıyorum ama onun dışında kendi yöntemlerimle hallediyorum. Evi beyaz sirkeli su ile siliyorum dip köşe. Kedimide çok azcık elma sirkesi damlattığım suyla pire tarağıyla tarıyorum. Böyle geçiriyoruz ayları. Ev hiç pirelenmedi. Bazen evde zıplarken görünce yakalayıp öldürüyorum. Hiç evi pire basmadı. Geçen gün yatağında gördüm yakalayıp öldürdüm. Eskiden çok panik olur ne yapacağımı şaşırırdım. Sürekli aylarca bu durumu yaşayan biri olarak artık çok alıştım. Damla aldım kedime damla yapıcam ama yinede uzun vadede korumuyor o yüzden diğer yöntemlerle idare wdiyorum5

duman2707

Evet bende alıştım artık
Son zamanlarda hep bir iki pire buluyordum
Bugün en son klinikte tekrar iç dış parazit yaptırdım yarın eve yine dip köşe temizlik ve ilaçlama
Bakalım bu sefer kökünü kurutabilecek miyiz
Birde sokakta baktığım hamile kedimi eve alacaktım ama pireler bitmeden o da zor
Doğumuna 1,5 hafta kaldı umarım yetişebiliriz

MelisRose

Merhaba, bir de ekstra olarak lavanta yağının da bire kovucu özelliği olduğunu öğrendim. hayvanlara nasıl uygulanır bilmiyorum ama temizleme suyunuza ekleyebilirsiniz, belki sirke ile biraz daha etkisi olabilir