Sokakta Bulduğum Kedi İçin Kayıp İlanını Nereden Verebilirim?

EnesTilkici

Ankara/Etimesgut Piyade Mahallesinde buldum.

Sokakta bir köşeye çıkmış çocuklar severken kaçmadan duran bir cins kedi buldum. Ne yapacağını pek bilmiyordu ama insanlardan kaçmıyordu. Kesin ev kedisi belli. Çipi kontrol ettim yoktu sokağa ilanlar astım bir dönüş olmadı.

Maalesef yüksek olasılık sokağa terkedilmiş olması ama ailesi arıyorsa diye her yolu denemek istiyorum. En aktif kayıp kedi ilanları nerede paylaşılıyor? Yoksa sahiplendirmem lazım çünkü sokakta hayatta kalamaz.

6 CEVAP

Mini2019

bu konuda çok hassasım. her benim diyene vermeyin lütfen. Eğer sahibiyse birlikte olan fotoğraflarını isteyin. karnesini isteyin veterinerini sorun mutlaka. teyit etmeden vermeyin.

sahiplendirme konusunda da, cins kedileri petshoplar ve üreticiler kovalıyor. Sahiplenip numarasıyla alıyorlar, zorla çiftleştirip sömürüyorlar malesef.

sahibi bulunmazsa ev bulma konusunda bizler de yardımcı oluruz.

Ketonmanya

Merhabalar.

Instagram ve X platformlarında bu konuda bayağı aktif ve çok takipçili hesaplar var, özellikle dernek hesapları ve sahiplendirme sayfaları. Bu hesaplardan şehrinizde aktif olanları bulup onlara ulaşırsanız daha çok kişiye ulaşır.

Bol patili günler dilerim.

Mini2019

öncelikle bulduğunuz yerde sokakları gezin. parklar, fırın gibi ortak ve uğrak alanlara ilan asar sahipleri...

sosyal medyada etimesgut anlık, ankara kayıp kedi ... diye instagram ya da x'te aratabilirsiniz.. bol şanslar

Mini2019

Kayıpkediankara aratıp etiketlere bakın. Benzeyen birkaç kedi var

EnesTilkici

Ben bir ilan görmedim ama kendim ilan çıkarıp astım çeşitli yerlere gördüğüm sokak ve etrafındaki sokaklarda görünecek yerlere, durağa, direklere, etraftaki birkaç petshopa da verdim ilanı soran olursa diye, bildiğim 2 veterinere ilanı attım paylaşım yaptılar ama 2-3 gündür bir ses yok.

Instagram ve x'te Ankara kayıp hayvan için aktif bir hesap ya da etiket bulamadım maalesef. Facebook hesabı açmaya çalışıp oradan deniyim bir de.

EnesTilkici

Ben bulamadım da instagram ve x'te kayıp kedi ilanlarında aktif olan hesapların isimlerini yazabilir misiniz?