Kısırlaştırma Sonrası Dikiş Nasıl Olmalı?

meryem_artemis

Cumartesi günü kedimi kısırlaştırdık. Estetik dikişle yaptılar. Bir de veteriner beyaz kediler dikişi çıkarmaya daha meyilli diyip fotoğraftaki gibi bir de üste dikiş attı. Dikişi çıkarmaya çalışmadığı sürece yalamasında sorun yok dediler. Kedim de zaten sadece çok az yaladı ama şuan dikiş önceki günlere göre biraz daha kırmızı ve fotoğrafta da göründüğü gibi biraz ıslak sanki. İyileşme süreci falan mı bu? Yoksa normal değil mi? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

12 CEVAP

meryem_artemis

NihanGurel çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için:)

Selapus

Biz ameliyat sonrası tüm dişi kedilerimize bir süre boyunluk takmıştık. Veterinerimiz yalamamaları gerektiğini söylemişti.

meryem_artemis

@Selapus bize estetik dikiş bu o yüzden boyunluk ya da korseye gerek yok demişlerdi. Keşke taksaydık çünkü soruyu sormamın üzerinden 2-3 saat geçtikten sonra daha kötü oldu maalesef:( Etrafı hafif kanlandı. Yarın veterinere gidicez bakalım nolucak.

Sm_Ft

Çok geçmiş olsun, güncelleme yaparsanız yarın sevinirim dua edeceğim. Kusura bakmayın, bilgim yok yanlış yönlendirme yapmak istemem ama takipta kalacağım

meryem_artemis

Sm_Ft yarın güncellerim. İyi dilekleriniz için çook teşekkür ederimm💜

NihanGurel

Merhaba benim de beyaz kedim var , çok oynak ve dikişlerini patlattı , ben başta kıyafet istemedim çünkü evde diğer kedilerim onu kabul etmez dedim , bandaj yaptırdık ama çok oynak olduğu için bandaj da dayanmadı mecbur kıyafete geçtik , bacoderm ve madecasol krem yazdı veteriner , hergün sabah akşam sürdüm 3 4 günde kapandı yarası bilginiz olsun

NihanGurel

Merhaba benim de beyaz kedim var , çok oynak ve dikişlerini patlattı , ben başta kıyafet istemedim çünkü evde diğer kedilerim onu kabul etmez dedim , bandaj yaptırdık ama çok oynak olduğu için bandaj da dayanmadı mecbur kıyafete geçtik , bacoderm ve madecasol krem yazdı veteriner , hergün sabah akşam sürdüm 3 4 günde kapandı yarası bilginiz olsun

NihanGurel

Rica ederim sağlıklı günler 🐾

meryem_artemis

Az önce geldik veterinerden. Üstteki dikişi alıp bir tane zımba attılar. Yakalık taktılar. 5 gün sonra da dikişi alacaklar. O zamana kadar yara kaynar dedi.

NihanGurel

Eğer kedin çok hareketliyse zımba da tutmaz benim kedime de attılar 2 tane birini kendi çıkardı sonra kıyafete geçtik ve dediğim gibi merhemi sağlık ocağından yazdır uygularsan hemen kapanır

meryem_artemis

NihanGurel evet, çok hareketli. Sürekli koşuyor, tezgah, masa vs. her yere sürekli yıplıyor. İlk dikişi de o yüzden zorlamış olabilir. Veteriner crystalinle falan silebilirsiniz dedi ama en iyisi sizin dediğinizi yapayım ben. Tekrardan çok teşekkür ederim💜

NihanGurel

Bakteri temizlemek için o temizleme suyu yani en kolayı sende çekme çocukta çekmesin krem antibiyotikli hemen geçirdi foto atamıyorum , atabilsem zımbalı ve iyileşme sürecini gösterebilirdim. Afro da çok kurtlu 1 dk durmadı zımbalar çıktı bir daha zımbaladı bu kez elbise giydirdiler put gibi kaldı :) koşup oynayamadığı için çabucak iyileşti