Kedim Son Zamanlar Çok İştahsız

Boboman

Arkadaşlar 7aylık erkek british kedimiz var.Akıntısı olması sebebiyle veterinere götürdük.böbrek ve karaciğerinde büyüme olduğu göründü.Hemen ilaçlı mamaya geçtik.Kedimiz ilaçlı mamayı sevmedi ve ishal oldu.Daha sonra hiç yemedi.Başka bi veterinerden ilk kullandığı mamanın ilaçlısını almam tavsiye edildi onu bulup aldım.Onu yedi ama ertesi gün 4-5 defa sarı köpük şeklinde kustu.Bana mama geçişini direkt yapın dediler yaptım.Bu süreç nasıl devam edecek başından geçen varsa yardımcı olabilirmi.Kesim 4-5 gündür yemek yiyemediği için halsiz sadece ödül maması yiyor onuda kusuyor.Lütfen yardımcı olun

11 CEVAP

kj0122

Bizde ilaçlı mama kullanıyoruz ilk mamamız proplan purina urinarydi onda hiç sıkıntı yaşamadık 6 7 ay güzel tüketti şu anki hills c/d ne kadar dikkat etsekte idrar kesesindeki taşları böbreklere ilerlediği için hekim mama değişikliğine gitti yaş mama da sıvı içerikli olduğu için 2 tatlı kaşığı yaş mamayla kuru mamayı karıştırmamı söyledi haftada 2 ya da 3 kez yaş mama verilmeliymiş zaten iştahı düzeldiğinde şuanda ilk kuru mamayı öğününde veriyorum yemezse yaş mama ilave ediyorum o şekilde önüne geçebildik sorunun birde kuru mamayı blenderdan geçirdikten sonra tatlı suyla püre halinde getirdim ben yaş mamayı direk tanecikli mamayla karıştırıyorum ishal problemimiz bizimde devam etmekte çözüm bulabilirsem burdan yine yardımcı olurum

Boboman

Cevap için teşekkür ediyorum.Bugün başka veterinere gidip bilgi aldım.Yaş mamayı şırıngayla veriyoruz öğlenden beri.Kusan kedinin aç olmaması gerekiyormuş.Yemek yerse daha çabuk toparlarmış.Biraz toparladı gibi en azından kusması bitti bi 6-7 saattir kusmuyor.Ama tabi 1 hafta 10 günlük süreçte az mama yedi.Az su içti.Son 2 gündür hiç bişey yemedi.Şuan çok halsiz.inşallah toparlar bi an önce kendini.Umarım sizin kedinizin problemleri de bir an önce çözülür.Biz böyle olunca çok üzülüyoruz.

kj0122

Şu anda bizde konudan şikayetçiyiz benim kedimde british ama shorthair mama geçişini birden değil eski mamayla karıştırarak yapmak aslında daha sağlıklı olacaktır benzer soruyu bende buradan sormuştum mamada iştahsızlık kusma ishal bütün şikayetler vardı (ishal hala devam ediyor maalesef) Başak hanım sağolsun kuru mamayı blenderdan geçirip püre halinde vermemi söyledi söylediği gibi de yaptım kedimizin iştahı açıldı açıldıkça da yemeye başladı sizede tavsiye ederim ek olarak hekimliğe gittik ve mamanın sert olabilceği durumu söz konusu olduğunu söyledi gourmet hindi etli yaş mamayla (2 tatlı kaşığı olcak şekilde), kuru mamayı karıştırmamı söyledi yavaş yavaş toparlıyor yinede arada yemek istemesede yemeye başladı inşAllah kediniz en kısa zamanda toparlar ve şifa bulur hekimlik kontrolünüde eksik etmeyin önerim

Boboman

Bizimkisinden shorthair.Hastalığı ilerlemesin diye birden geçiş yapın dedikleri için öyle yaptık ama şuan hiç hali yok hayvanın.yaş mama ile karıştırsam acaba ishal falan yaparmı.çünkü şu son 1 haftada 2 farklı mama yedi.biri ishal yaptı onu birdaha temedi. buda midesini bozdu(ikiside ilaçlı mama )

Boboman

Bizimkisinden shorthair.Hastalığı ilerlemesin diye birden geçiş yapın dedikleri için öyle yaptık ama şuan hiç hali yok hayvanın.yaş mama ile karıştırsam acaba ishal falan yaparmı.çünkü şu son 1 haftada 2 farklı mama yedi.biri ishal yaptı onu birdaha temedi. buda midesini bozdu(ikiside ilaçlı mama )

kj0122

Estağfirullah çok sevindim birazda olsa kendisini toparlamasına bizede hekimlik gözüküyor gibi ishal şikayetimiz geçmiyor bakalım. İnşAllah her ikiside en kısa zamanda sağlığına kavuşur yaşam kalitesi düzelir. Allah razı olsun bizde öyle psikolojik açıdan insanı hem yıpratıp hemde tüketme boyutuna getiriyor maalesef evet.

Boboman

2 gün boyunca kustu hayvancağız.en son veterinere gittik.miğde için bi iğne vurdular.o günden sonra kusması kesildi.şuan yaş mama yiyor çok şükür kendine geldi.

Boboman

2 gün boyunca kustu hayvancağız.en son veterinere gittik.miğde için bi iğne vurdular.o günden sonra kusması kesildi.şuan yaş mama yiyor çok şükür kendine geldi.

Boboman

2 gün boyunca kustu hayvancağız.en son veterinere gittik.miğde için bi iğne vurdular.o günden sonra kusması kesildi.şuan yaş mama yiyor çok şükür kendine geldi.

kj0122

Kusmanın çeşitli sebepleri olabilir hastalığı dışında maltı düzenli olarak hergün veriyor musunuz? Birde ortalıkta ufak tefek eşyalar bırakmamaya özen gösterin toka Allah korusun iğne oyuncak vs. gibi sürekli kusması anormal bir durum çok şükür ama şu anda iyi olmasına sevindim aç kalmasın zorla yedirin su takibinide eksik etmeyin idrar çıkış düzeni 24 saati dışkısı 2 günü geçmemeli hasta olduğu için her açıdan gözlemde olmadı gerekli

kj0122

Bizde ishali devam ediyor yaş mamayı kesmemiz söylendi probiyotik takviyesi uygulanmıştı patates haşlayıp 3 gün yedireceğiz sizde de aynı şikayetler gerçekleşirse tavsiye olsun ilk probiyotik sonra patates deneyin sürekli ilaç takviyeside böbrekleri yoruyormuş