Acil! 3 Haftalık Yavru Kedimde Halsizlik Ve İştahsızlık

1 hafta önce ortalama 2 haftalık bir yavru kedi buldum annesi kediyi istemediği için sahiplenmek durumunda kaldım. Şu anda ortalama 3 haftalık olduğunu düşünüyorum. Süt tozu ile besliyorum, sıcak su torbası vs her şeyi tam. Normalde kendisi de titrek titrek adımlarını atıyor, mırlıyor yani keyfi yerinde. Fakat bugün kedim halsizleşmeye başladı. Yatmak istemeyen kedim sürekli uyumak istiyor. Bir ara ateşi çıktı fakat sonrasında hemen düştü. Bir de 30 ml yakın süt içen kedim 10-15 ml zorla içiriyorum. Biberonun ucunu emmek yerine ısırıyor, ağzında dolandırıyor. Üşütmüş olabileceğini düşünerek biraz temiz su takviyesi ile birlikte sıcak su torbasını daha sık değiştirmeye başladım. Yattığı yeri sürekli ısıtıyorum. Biraz araştırdığımda diş çıkarma dönemindeyse bunların normal olabileceği yazıyor. Siz de aynı süreçten geçtiniz mi? Bunlar normal mi? Çünkü gerçekten bu duruma canım çok sıkıldı.

4 CEVAP

daha az yemesi bir sorun gibi görünüyor. maalesef yavru kedilerde solan yavru kedi sendromu diye bir şey var ve fark etmesi zor olabiliyor. bence mutlaka vete götürmelisiniz.

Ahudr

Genclik hastaligi olabilir acilen veterinere goturun bence anne kediler de genelde hasta olan yavrularini reddeder diye biliyorum.Sifalar dilerim yavruya

Çok teşekkür ederim ilginiz için iyileşti hatta yerinde durmuyor şu an🙏🏻💖

ssedef28

merhaba ben de kedimi süt tozuyla beslerken 2-3 haftalıktı bir gün çok halsiz yerinden kıpırdamıyordu uykudan uyanmıyordu ölecek sanmıştım biberonu o gün emmediği için çay kaşığıyla zorla içirmiştim ertesi gün kendi kendine düzeldi. bu arada 3 haftalık kediler su içmiyor süt tozu dışında mamaya vs başladığınız zaman su verebilirsiniz