Dişi Kedim Kızgınlık Döneminde Mi?

asea

Arkadaşlar dişi kedim 7.5 aylık. Kızgınlık döneminde olup olmadığından emin değilim. Yere yatıp çok fazla sürtünmeye başladı ve önceki haline göre daha fazla ilgi istemeye başladı. Önceden abime çok fazla yaklaşmayan kedim şimdi onun odasına gidip yere yatıp bir sağa bir sola dönüyor. Kapısına gidip miyavlıyor. Ama kuyruğunu kaldırıp çiftleşme pozisyonu almıyor. Geçen vücudundan biraz sıvı çıktığını gördüm, kuyruğuna bulaşmıştı. Normalde de konuşkan bir kedi olduğu için daha çok miyavlama gibi bir durum yok. Oyun falan oynatıyoruz ama önceki gibi uzun süreli oynamıyor, doğru düzgün uyumuyor, yemek ve su iştahı da azaldı. Evde erkek yokken normal davranıyor ama erkek geldiğinde tekrar sürtünmeye ve bağırmaya başlıyor, deliriyor. Normalde oldukça uslu bir kedi. Bu yüzden kızgınlık döneminde olup olmadığını anlamıyorum. Kızgınlık dönemi öncesi gibi bir dönem var mı? Bu arada ilk kez oluyor yani ilk kızgınlığı galiba. Merak etmeyin kısırlaştıracağım.

2 CEVAP

meryem_artemis

Bizde de kızgınlığa girmeden bir iki gün önce sizinki gibi hafif belirtiler başladı. Sonra gece gündüz özellikle banyo gibi sesin yankı yaptığı yerlerde yüksek sesle miyavladı. Gece uyumadı. Poposunu falan kaldırmaya başladı. İştahı bayağı azaldı. Sizinki de büyük ihtimalle kızgınlığa girecektir.

Emirrckr

Kızgınlığı yaklaşmış gibi duruyor.
İlk evreler böyle hafif başlar ardından ansızın kızgınlığa girer.