Kedim Pirelendi

Zynp345

3 hafta önce kedimde pire olduğunu fark ettim hemen veterinere götürüp iç dış parazit yaptırdım ama hâlâ üzerinde pireler var. Pire şampuanı ile 2 kez yıkadım dış parazit yaptırdım. Bugün taradım pireler hâlâ var ama siyah yumurtalardan yok. Nasıl kurtulacağım ben bunlardan

3 CEVAP

Emirrckr

Nedense forumda çoğu kişide aynı şikayetler var,pireler de artık daha mı dirençli olmaya başladı nedir?
Dış parazitinde tercih edeceğiniz marka mutlaka kaliteli bir marka olsun,bu zamana kadar hangilerini uyguladınız?
Ayrıca sorun kedinizde değil evde de olabilir.
Kedinizden daha önce düşen yumurtalar,evin ücra köşelerinde çatlayıp erişkin pireye dönerek yeniden kedinize geçip aynı döngünün tekrarlamasına yol açıyor olabilir.
Fakat fakat en önemlisi;tarıyorsunuz ve kedinizden hala canlı pire çıkıyorsa dış parazit ilacının etki göstermediğine işaret.
Çünkü illa ölmüş ya da zıplayamayan,baygın pireler de yakalamanız lazım.

Mini2019

Forumda pire diye aratırsanız konuşmalardan tecrübe edinebilirsiniz. 20 günde bir kaliteli dış parazit yaptırmazsanız kurtulamazsınız.

duman2707

Aynısını yaşıyoruz
Yapmadığım şey kalmadı artık son çare bugün yine veterinerimizi aradım getirin burda yapalım aşıyı dediler
Yarın götüreceğim
Son 1 ayda üçüncü dış parazit aşısı yapılacak bugün pire tarağıyla taradım üstünden 5-6 pire çıktı canlı bi şekilde
Advantage ye iki tane damlaya 800 tl ödedim o bile işe yaramadı bakalım yarın veterinerimiz napacak
Ben evden bulaşıyor sandım ama yok kedilerimin üzerinde de yaşayabiliyorlar