Kedimin Saldırganlığı

Esrakaya12

5 kedim var diş kedilerimden biri diğerlerini dövmeye ısırmaya başladı normalde iyi anlaşan kediler arasında kavga başlattı ve birbirinin başka biri yer düşüncesiyle inanılmaz hızlı yiyorlar ve gün içerisinde aç kalıyorlar ne yapabilirim nasıl durdurulur bu kavga

4 CEVAP

öncelikle kediler kısır mı? eğer değilse sebebi bu olabilir. ayrıca siz yokken aralarında kavga çıkmış olabilir. ayrı odalarda beslemeyi deneyin ve belli saatlerde mama verin. böylece aç kalmazlar ve kavga da etmezler. sakinleştirici malt, ödül çubuğu ve biraz oyunla araları düzelebilir belki.

Esrakaya12

Dişiler kısır değil çünkü annesi ve kızı genetik olarak çok küçükler ayakları kısa kolay hastalanırlar hepsini denedim ayrı verme ödül mamaları farklı yemek saatleri falan kedimin kulak uyuzu var (saldıran) diğerlerine bulaştırdı belki o problemdir diye düşündüm canı yandığı için ama geçmişti ve tekrar ortaya çıktı ne yapacağımı bilmiyorum

kısır olmayan kediler kendi alanlarını korumak için diğer kedilere saldırırlar ve bu durum normaldir. fakat eğer hastaysa lütfen veterinere götürün. maalesef agresifliğinin sebebi canının yanması olabilir :(

Esrakaya12

Veterinerle konuştuk zaten geçmişti piyasada ilaç yok diye doğal yöntem kullandık geçti şuan sadece az bir şey var ama geçer onun hırçınlığı mıdır diye düşündüm sadece neyse teşekkür ederim