Lütfen Durumu Anlayan Yazsın

Kedim kabiz ama idrar yapar pozisyon da duruyor idrari gayet iyiydi düzenli kontrol ediyorum 1 gündür kabiz zeytinyağı verdim ama kabizlik idrara engel olur mu sorunu anlamaya çalışıyorum :((( tuvalete değil de banyoya gitti tuvaletleri var

4 CEVAP

Merhaba bugün veterinere götürdüm ultrason röntgen bakıldı sonda takıldı.. asla idrar konusunu ihtimal etmemek gerekiyormuş burdan da soruyu okuyanlara bildirmiş olayım. Eğer korkup götürmeseydim tasa geçirilip daha sonra büyük hasaralara yol açabilirdi.. kristalleşme olmuş

kabızlık idrara engel olmaz. anladığım kadarıyla bir gündür dışkılama yapmıyor ama idrara çıkıyor? püre yaş mamaya su katıp verin, sıvı ödül maması ve balkabağı püresi de verebilirsiniz. kefir de iyi gelebilir fakat eğer iki günden fazla dışkılamazsa mutlaka vete gitmesi gerekiyor.

Ahudr

Anlamadigim idrarini yapiyordu kabız demistiniz neyse gecmis olsun sifalar dilerim

Evet gece idrarini yapmıştı sabah da kabizdi ama hem idrarda hem de bagirsakta sorun çıktı 😭 bagirsakta kemik idrarda da kristal çıktı