Yavru Kedinin Tüy Dökmesi

Arkadaşlar hasta bulduğum bir kedi vardı tedavi ettirdim şu an bir sağlık problemi yok ama kedi çok tüy döküyor mevsim geçişinden dolayı kedilerin tüy dökmesi normal biliyorum ama kedi 4 aylık yani
Ben yavru kediler tüy dökmüyor diye biliyordum konu hakkında çok bir bilgim de yok
4 aylık bir kedinin tüy dökmesi normal midir yoksa herhangi bir sağlık problemi vs mi vardır

3 CEVAP

bu tüy dökme olayı pek yaşla alakalı değil. yavru kediler de mevsimsel olarak tüy döker. ayrıca hastalık sürecinden yeni çıkmış sebebi o da olabilir. yediği mama da önemli tabi. bazı mamalar iyi gelmiyor maalesef.

eğer akıntı, kaşıntı vs. yoksa bir sorun olmaz. beyaz tekir olduğu için pembe gözükmesi normal ama yine de takip edin. çapaklandığında temizlemek iyidir. eğer bir sorun olursa önceliğiniz vete götürmek olsun ama götüremezseniz de göz damlası kullanabilirsiniz.

@patipatipatik
Anladım teşekkür ederim bir şey daha soracaktım kedi beyaz bi tekir göz çevresinde hafif kızarıklık var ve çapaklanma oluyor gördükçe temizliyorum bu kızarıklık vs sorun olur mu