Kedimin Çiftleştiğini Nasıl Anlarım

ceydayuce

Merhaba arkadaşlar dükkanda baktığım bir kedi var 1 aylık civarı buldum 7-8 aylık oldu ama dışarı da çıkıyor hep kapalı değil kısırlaştırmak istiyorum ama bugün değişik değişik miyavladı kuyruğunu kaldırmıyor ama habire yerde sürtünüyor kısırlaştırıcam ama dışarıda çiftleşmiş olma ihtimali var mı nasıl anlayacağım

5 CEVAP

Catsusam

Kızgınlığa girmiş sanırım. Kızgınlığı geçtikten sonra kısırlaştırabilirsiniz. İsterseniz bir veterinere götürün anlar hamile olup olmadığını. Bu süreçte miyavlar falan. Aman dışarı salmayın, dayanın, oyuncaklarla oyalayın biraz. 2 haftada geçer, sonra kısırlaştırırsınız.

ceydayuce

Teşekkür ederim bekledim salmadım ama kızgınlık belirtisi vermedi uzun süre sanırım çifleşti bile bekliyorum şimdilik hamilelik belirtisi olmazsa kısırlaştıracağım hamileyse de bebişlerden sonra kısırlaştırırım artık

Fistikpasa

Veterinere gitseniz bile hamile oldugu hemen anlasilmaz ultrasonda 1 ayliktan buyukse bebekler anlasilir diye biliyorum. Hamileligin kedilerde ilk belirtisi meme uclarinin belirginlesmesi bu da hamile kaldiktan 2 hafta sonra en gec belirginlesmeye baslar. Bu surecte en dogrusu kediyi disari salmamak ve durumunu takip e etmek, biraz cani sıkılabilir ama hamile kalmasından iyidir

Emirrckr

Kızgınlık belirtileri göstermiyorsa çiftleşmiş olabilir.
Hamileliğin en erken belirtileri arasında meme uçlarının belirginleşmesi oluyor.
Birde duygusal değişimler olur;daha fazla ilgi isteği ve sürtünme gibi ayrıca iştah artışı.
Hamileliğin bedensel belirtileri 1 aydan sonra daha anlaşılır oluyor özellikle karnının büyümesi vs.

Emirrckr

Bu arada eğer doğum yapmasın kısırlaştırayım diyorsanız çiftleşse bile ilk 2 hafta kısırlaştırma yapılıyor diyecektim ama sorunuzu 5 Nisan’da açmışsınız.
Bugün 19,nerdeyse iki hafta olmuş belki riskli olabilir artık.
Olmadı bir defa bebekleri olur sonrasında kısırlaştırırsınız.
Lütfen emzirirken kısırlaştırın çünkü bahar dönemi doğuran kedilerin doğum sonrası süt kızgınlığı denilen yeni bir kızgınlık dönemi oluyor.
Yine kaçıp bebekleri varken çiftleşebilir.
Kısırlaştırırsanız bebeklerine ilgisi daha fazla olur.